Madridski klub srećno stigao do novog trijumfa

(VIDEO) HRVAT TRAGIČAR NA BERNABEU: Ronaldo doneo pobedu Realu, Čop promašio penal za remi

Fudbaleri Real Madrida pobedili su danas na svom terenu Sporting sa 2:1 u utakmici 13. kola španske Primere.

> 17:04h

Oba gola za Real postigao je Kristijano Ronaldo, u petom i 18. minutu iz jedanaesterca, dok je strelac za goste iz Hihona bio Karlos Karmona u 35. minutu. Sporting je u 78. minutu mogao do izjednačenja, ali hrvatski fudbaler Duje Čop nije iskoristio penal.

Real je utakmicu odigrao u specijalnim dresovima napravljenim od morskog otpada. Realu je ovo šesta uzastopna pobeda u Primeri i 20 utakmica od početka sezone bez poraza. Klub iz Madrida je prvi na tabeli sa 33 boda, odnosno ima sedam bodova više od Barselone koja ima meč manje.
Sporting je, na drugoj strani, na 18. mestu na tabeli sa samo devet osvojenih bodova. Real u narednom kolu gostuje Barseloni, a Sporting dočekuje Osasunu.