Minimalac crveno-belih protiv Voždovca

(VIDEO) ZMAJEVI POKLEKLI NA KROVU: Anđelković golčinom vratio Zvezdu na pobednički kolosek

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u gostima ekipu Voždovca 1:0 (0:0) u meču 19. kola Superlige Srbije.

> 00:00h

Jedini gol na utakmici postigao je Dušan Anđelković u 54. minutu. Crvena zvezda je prva na tabeli sa 48 bodova, dok je Voždovac 10. sa 21. Crveno-beli su po prvi igrali na krovu TC Vožovac na terenu sa veštačkom travom. Utakmicu je posmatralo oko 1.500 navijača.

Voždovac je prvi imao veliku šansu i to u 9. minutu preko Dražića, ali je on šutirao pored gola Manojlovića. Voždovac je u 14. minutu tražio penal posle igranja rukom Anđelkovića u kaznenom prostoru Zvezde, ali je sudija pokazao da se meč nastavi. Do kraja prvog poluvremena oba tima su imali po nekoliko šansi, ali nije bilo promene rezultata. Zvezda je povela u 54. minutu golom Anđelkovića i to iz slobodnog udarca. Potom je usledilo nekoliko prilika Zvezde, ali je Sikimić bio neprecizan. Voždovac je u finišu mogao do izjednačenja, ali promene rezultata nije bilo.

Crvena zvezda će u narednom kolu dočekati Radnički, a Voždovac će igrati u Gornjem Milanovcu sa ekipom Metalca.

TOK UTAKMICE 90+2. minut - Kraj utakmice Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su 1:0.
90. minut - Nova prilika za Voždovac
83. minut - Odlična šansa za Voždovac
Velika prilika za Voždovac. Srećković je šutirao sa oko 20 metara, a Manojlović je izbacio loptu u korner

71. minut - Srnić šutira preko gola Nova šansa za Crvenu zvezdu. Srnić šutira visoko preko gola
69. minut - Sikimić ponovo u šansi
63. minut - Nova prilika za Zvezdu
Nova šansa za Zvezdu. Sikimić je šutirao, a njegov udarac je zaustavio golman Zvezde 55. minut - GOLL!! Zvezda vodi 1:0 Anđelković je postigao gol sa oko 20 metara iz slobodnog udarca i doveo je Zvezdu u vođstvo
46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

Bez golova posle prvih 45 minuta. Voždovac i Zvezda posle prvih 45 minuta igraju bez golova
39. minut - Slobodan udarac za Zvezdu
Ruiz izvodi slobodan udarac za Zvezdu, a lopta pogađa živi zid domaćeg tima
26. minut - I dalje bez golova na utakmici Voždovac - Zvezda 19. minut - Nova šansa za Voždovac Voždovac ima loptu više u svom posedu, a odbrana Zvezde je sprečila da domaći tim dođe do vođstva
14. minut - Fudbaleri Voždovca traže penal Asani je pokušao da uputi centaršut, a lopta je pogodila Anđelkovića u ruku. Fudbaleri Voždovca traže penal, a sudija pokazuje da se meč nastavi

9. minut - Kakva prilika za Voždovac! Velika prilika za domaći tim. Dražić je izašao sam ispred golmana Zvezde, a onda je šutirao pored gola

5. minut - Prva šansa za Zvezdu Prva šansa za Zvezdu. Poletanović je šutirao sa 15 metara, a njegov udarac izblokirala je odbrana domaćeg tima

1. minut - Utakmica je počela Utakmicu prati nešto više od 1.000 ljudi

Sastavi timova: Voždovac: Popović, Putinčanin, Mihajlov, Filipović, Jovanović, Zec, Pavlović, Lukić, Asani, Dražić, Stojanović. Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Le Talek, Fibel, Anđelković, Donald, Poletanović, Ristić, Ruiz, Orlandić, Sikimić.

Crvena zvezda će po prvi put u našem prvenstvu igrati na terenu sa veštačkom travom i to na krovu tržnog centra u Zaplanjskoj ulici. Voždovac je do ove sezone dočekivao "večite rivale" na nekom drugom stadionu. Međutim, ove sezone čelnici Zajednice superligaša su dozvollii Voždovcu da sve utakmice igra na svom terenu.

Voždovac igra preporođeno od kako je ekipu preuzeo Ilija Stolica. "Zmajevi" na poslednja tri meča imaju dve pobede i remi. Zvezda je na poslednja četiri meča tri puta pobedila u gostima, ali je pre nekoliko dana remizirala na svom terenu protiv Mladosti.

Crvena zvezda je prva na tabeli sa 45 bodova, dok je Voždovac deseti sa 21. Utakmica će početi u 13.00 sati.