Borusija se nije proslavila

(VIDEO) AUGSBURG IZNENADIO MILIONERE: Treći vezani remi Dortmunda, Kostić matirao Šalke

Fudbaleri Borusije Dortmund i Augsburga igrali su bez pobednika, 1:1 u meču 16. kola Bundeslige.

> 01:14h

Gosti su poveli golom Ji Dong-Vona u 33. minutu, a izjednačio je Dembele u 47. minutu. Ovo je treći uzastopni remi fudbalera Borusije, koji posle dobrog starta u Bundesligi su daleko od borbe za titulu.

Hamburger je na svom terenu pobedio Šalke 2:1. Golove za domaći tim postigli su Miler u 60. minutu na asistenciju srpskog reprezentativca Filipa Kostića i Vud u 82. minutu. Prethodno Đuru nije iskoristio penal za Hamburger. Jedini strelac za goste bio je Avdijaj u 89. minutu. Matija Nastasić nije igrao za Šalke. Ajntraht je u Frankfurtu pobedio Majnc 3:0. Dva gola za Ajntraht postigao je Hrgota, a jednom u strelce se upisao Barkok. Mijat Gaćinović bio je starter u ekipi Ajntrahta, a zamenjen je u 70. minutu. Volfsburg je u gostima pobedio Borusiju (M) 2:1. Golove za Volfsburg postigli su Kaliguri i Gomez, a jedini strelac za domaći tim bio je Azar.
U sredu će igrati Keln - Leverkuzen, Bajern - Lajpcig, Herta - Darmštat, Hofenhajm - Verder i Ingolštat - Frajburg.