Goleada u Seriji A

(VIDEO) VUČICA SE OPORAVILA: Džeko doneo pobedu Romi, Ljajić asistirao za novi trijumf Torina

Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu ekipu Kjeva 3:1 u meču 18. kola italijanske Serije A.

> 19:06h

Gosti su poveli golom De Guzmana u 37. minutu, a izjednačio je El Šaravi u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Edin Džeko je u 52. minutu doneo prednost Romi, a konačan rezultat postavio je Peroti u 92. minutu sa penala.

Torino, koji sa klupe vodi Siniša Mihajlović, na svom terenu je pobedio Đenovu 1:0. Jedini gol postigao je Beloti u 46. minutu na asistenciju Adema Ljajića. Ljajić je odigrao ceo meč za Torino, dok je Saša Lukić sedeo na klupi za rezerve. Darko Lazović je odigrao celu utakmicu za Đenovu, dok je Nikola Ninković bio starter, ali je zamenjen u 74. minutu, a i zaradio je žuti karton.
Kaljari je na svom terenu pobedio Sasuolo 4:3. Golove za domaći tim postigli su Sau u 14, Borijelo u 62. i Farijas u 62. i 75. minutu. Strelci za goste bili su Adjapong u 30, Pelegrini u 33. i Ačerbi u 58. minutu.
Fiorentina i Napoli igrali su 3:3. Golove za Fiorentinu postigli su Bernadeski u 52. i 69, kao i Zarete u 82. minutu. Strelci za goste bili su Insinje u 25, Mertens u 68. minutu i Gabijadini u 93. minutu sa penala. Nikola Maksimović ušao je u igru u 43. minutu u ekipi Napolija. Palermo je pobedio Peskaru 1:0, dok su Sampdorija i Udineze igrali bez golova. Tabela: Juventus 42 boda (meč manje), Roma 38, Napoli 35, Lacio 34...