MUČNE SCENE U PIONIRU

(VIDEO) FMP NAPUSTIO TEREN, PA SE VRATIO: Partizan posle skandala GROBARA razbio PANTERE

Košarkaši Partizana pobedili su FMP 97:70 (24:19, 30:18, 19:19, 24:14) u meču 19. kola regionalne ABA lige.

Košarka
> 00:00h

Pobeda Partizana ostala je u senci skandala koji su navijači crno-belih izazvali u 16. minutu. Pristalice crno-belih su vređali igrača FMP-a Filipa Čovića i njegovu porodicu.

Pozivi zvaničnog spikera u hali da se prekine vređanje igrača gostiju izazvalo je kontraefekat, tako da je direktor FMP-a Vladan Mitrović ušao u teren i pokazao igračima da izađu sa terena.

Kapiten Partizana Novica Veličković je tražio od Grobara da prestanu da vređaju Čoviće. Prekid je trajao 10 minuta, a utakmica je potom nastavljena pošto su se igrači gostiju vratili na teren. Partizan je u trenutku prekida vodio 40:27. U nastavku meča Partizan je dominirao na terenu i zasluženo je stigao do nove pobede. Utakmici je prisustvovalo nešto manje od 5.000 navijača.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Branislav Ratkovica sa 21 poenom, dok je Novica Veličković ubacio 17. Kod gostiju, najbolji je bio Džona Bolden sa 18 poena, dok je Filip Čović dodao 15.
Partizan je drugi na tabeli sa skorom 15/4, dok FMP ima 7 pobeda i 12 poraza. Nakon meča došlo je do kraćeg koškanja na terenu, ali se sve brzo smirilo.

TOK UTAKMICE

40. minut - Kraj utakmice. Partizan je ubedljivo pobedio 97:70 39. minut - Grobari su ponovo vređali Čovića Navijači Partizana su na minut pre kraja ponovo vređali košarkaše gostiju. Utakmica je ipak nastavljena 35. minut - Partizan na plus 25 Najveća prednost Partizana. Crno-beli vode 88:63. 32. minut - Partizan polako meč privodi kraju Partizan održava sigurno vođstvo i polako meč privodi kraju. Crno-beli imaju plus 16, 79:63 IV četvrtina

30. minut - Partizan na plus 17, 73:56 Partizan u poslednju četvrtinu ulazi sa vođstvom od 73:56 29. minut - Partizan ponovo na plus 20 Partizan je u 29. minutu ponovo stigao do plus 20. Crno-beli vode 71:51 26. minut - FMP smanjio prednost Partizana na minus 13 Košarkaši FMP-a zaigrali su angažovanije u nastavku meča i smanjili prednost Partizana na 60:47 23. minut - Partizan ponovo na plus 19 Partizan trojkom Hečera u 23. minutu ponovo stiže do plus 19, 58:39. III četvrtina 20. minut - Partizan posle prvih 20 minuta vodi 54:37 Partizan posle prvih 20 minuta vodi 54:37

17. minut - Utakmica je nastavljena, Partizan održava visoku prednost Utakmica je nastavljena, a Partizan održava visoku prednost, 47:29 16. minut - PREKINUT MEČ U PIONIRU Košarkaši FMP-a su odlučili da napuste teren zato što su navijači Partizana vređali igrača gostiju Filipa Čovića i njegovu porodicu. Prekid i dalje traje. Partizan vodi 40:27. Kapiten Partizana Novica Veličković je pozvao navijače crno-belih da ne vređaju igrače i rukovodstvo FMP-a. Utakmica je nastavljena posle pauze od skoro 10 minuta. Sudije su dodelile tehničku grešku gostima zbog napuštanja terena.
15. minut - Partizan na plus 10, 36:26 Crno-beli imaju problem sa ličnim greškama, ali i dalje održavaju dvocifrenu prednost 13. minut - Partizan izašao iz bonusa Problemi za crno-bele. Ratkovica dobija treću ličnu grešku, a Partizan posle manje od tri minuta izlazi iz bonusa 12. minut - Partizan prvi put na utakmici stiže do dvocifrene prednosti, 32:21 Odličan start Partizana u drugoj četvrtini. Ratkovica i Andrića trojkama donose dvocifrenu prednost crno-belima, 32:21 II četvrtina
10. minut - Partizan posle prve četvrtine vodi 24:19 7. minut - FMP prišao na minus 2, 15:13 Domaći košarkaši nisu iskoristili nekoliko napada, a gosti prilaze na 15:13 5. minut - Preokret Partizana Partizan je za kratko vreme serijom od 8:0 došao do vođstva od 13:7 4. minut - FMP vodi 7:5 Serija promašaja igrača domaćeg tima, a Bolden trojkom donosi prednost gostima 2. minut - Partizan trojkom otvara meč, uzvraća FMP Birčević je pogodio trojku, a FMP je uzvratio poenima Davidovca
1. minut - Utakmica je počela