Matić odigrao ceo meč

(VIDEO) PLAVCI MAZE TITULU: Kosta se iskupio golom, Čelsi pobedio Hal za plus 8 na vrhu tabele

Fudbaleri Čelsija pobedili su Hal u Londonu 2:0 (1:0) u poslednjoj utakmici 22. kola Premijer lige.

> 00:52h

"Plavci" su se 18. prvenstvenim trijumfom učvrstili na vrhu tabele sa 55 bodova, osam više od drugoplasiranog Arsenala, devet od trećeplasiranog Totenhema...

Hal je ostao na deobi 18. i 19. mesta sa Kristal Palasom, sa po 16 bodova.

Golove za Čelsi postigli su Dijego Kosta u sedmom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena i Geri Kejhil u 81.

Prvo poluvreme je tako mnogo produženo zbog teške povrede igrača Hala Rajana Mejsona posle sudara sa Kejhilom, o čemu više možete da saznate OVDE.

Kosta je svojim 15. prvenstvenim golom ove sezone uveličao jubilej - 100. nastup u Premijer ligi. Španski reprezentativac se vratio u tim Antonija Kontea, posle preskočenog gostovanja Lesteru u prošlom kolu. Tada ga je Konte kaznio zbog sukoba sa članom stručnog štaba. Spekulisalo se da Kosta namerno izaziva incident kako bi ga Čelsi pustio u Kinu. Od tog transfera neće biti ništa, Kosta se vratio na teren i odmah dao gol.

Ceo meč za Čelsi odigrao je Nemanja Matić.

U sledećem kolu, 31. januara, Čelsi gostuje Liverpulu, dok dan kasnije Hal ide u Mančester na megdan Junajtedu.

Do kraja sezone u Premijer ligi ostalo je još 16 kola, ali s obzirom na bodovnu razliku na vrhu tabele može se reći da "plavci" već maze titulu.

CHELSEA VS HULL CITY 1-0 GOAL Diego Costa 22-01... by bobilec

Gary Cahill Goal HD - Chelsea 2-0 Hull City... by Live1Goals