Srpkinja imala solidan nastup u Sent Moricu

(VIDEO) NEVENA IGNJATOVIĆ 24. NA SP: Holdener osvojila zlato u alpskoj kombinaciji

Švajcarska skijašica Vendi Holdener osvojila zlatnu medalju u alpskoj kombinaciji na Svetskom prvenstvu u Sent Moricu.

Ostali sportovi
> 11:58h

Holdener je do prve medalje na SP stigla u vremenu od minut, 58 sekundi i 88 stotinki. Ona je posle spusta bila na sedmom mestu. Međutim, Švajcarkinja je odlično vozila slalom, a do zlata je stigla pošto su pale drugoplasirana Slovenka Ilka Štuhec i vodeća Italijanka Sofija Gođa. Srebrnu medalju osvojila je još jedna domaća takmičarka Mišel Gizin, koja je zaostajala samo pet stotinki za pobednicom, dok se bronzanim odlčjem okitila Austrijanka Mikaela Kirgaser sa 38 stotinke zaostatka.

Trećeplasirana posle spusta Švajcarkinja Lara Gut pala je na treningu slaloma i prebačena je u bolnicu. Ona će zbog povrede morati da propusti preostali deo SP.
Srpska skijašica Nevena Ignjatović osvojila je 24. mesto, pošto je za pobednicom zaostala 6 sekundi i 16 stotinki. Takmičenje na Svetskom prvenstvu u Sent Moricu kod žena nastaviće se u nedelju kada je na programu spust.