Čačani pali u Humskoj

(VIDEO) BRIGA ZA GROBARE PRED VEČITI DERBI: Partizan se mučio protiv Borca uoči duela sa Zvezdom

Fudbaleri Partizana pobedili su u Beogradu ekipu Borca 2:1 (2:0) u meču 23. kola Superlige Srbije.

> 06:58h

Strelci za crno-bele bili su Nebojša Kosović u 26. i Leonardo u 34. minutu. Jedini strelac za goste bio je Stefan Mihajlović u 66. minutu sa penala.

Partizan je drugi na tabeli sa 54 boda, dok prvoplasirana Crvena zvezda ima šest poena više. Borac je 14. sa 18 bodova. Partizan će u narednom kolu gostovati Crvenoj zvezdi. Partizan je bio bolji rival tokom celog meča i zasluženo je stigao do pobede, koja je mogla da bude i ubedljivija. Utakmica je odigrana pred oko 3.000 gledalaca. Crno-beli su igrali bez nekoliko standardnih prvotimaca. Prednost crno-belima doneo je Kosović u 2. minutu posle odličnog prodora i dodavanja Vulićevića. Leonardo je osam minuta kasnije iz penala povećao vođstvo. Borac u 66. minutu smanjio na 2:1 iz penala preko Mihajlovića. Partizan je propustio još nekoliko prilika da stigne do ubedljivijeg vođstva, ali su i gosti u finišu mogli da stignu do izjednačenja. Crno-beli su neporaženi 19 kola u Superligi Srbije.

TOK UTAKMICE:

90+3. minut - Kraj utakmice 90. minut - Utakmica je produžena za 3 minuta Navijači Partizana slave pobedu i najavljuju predstojeći derbi sa Crvenom zvezdom 85. minut - Partizan i dalje dominira 77. minut - Kakva šansa za Jankovića Janković ima novu priliku za crno-bele, ali je neprecizan

74. minut - Dobar pokušaj Leonarda iz slobodnog udarca Borac se otvorio posle datog gola. Partizan ima šansu da povisi vođstvo, a Mišić brani udarac Leonarda iz slobodnog udarca
66. minut - Borac smanjuje na 2:1! Mihajlović pogađa sa penala Janković je oborio Tijaga, a Brdar pokazuje na belu tačku. Mihajlović je bio precizan sa 11 metara
63. minut - Velika šansa za Tavambu
59. minut - Šansa za Leonardo, ali je Brazilac ponovo pokazao sebičnost
Leonardo je bio u šansi, prevario je i golmana Borca, ali umesto da doda loptu nekom od saigrača, on je šutirao ka golu, a intervenisala je odbrana gostiju
55. minut - Partizan ima inicijativu na startu drugog poluvremena Fudbaleri Partizana imaju inicijativu na startu drugog poluvremena, ali i dalje bez prave šanse, 46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena Partizan posle prvog poluvremena vodi 2:0.

42. minut - Sjajna prilika za Borac Borac je imao šansu da smanji vođstvo Partizana, a na golu crno-belih, Kljajić je bio siguran posle udarca Ignjatijevića
37. minut - Velika šansa za Leonarda Velika šansa za Leonarda posle greške odbrane gostiju. On je izmakao golmanu Borca, otišao suviše iskoso. Međutim, umesto da prosledi loptu do nekog od saigrača, Brazilac je šutirao prema golu, a odlično je intervenisala odbrana gostiju i izbacila loptu u korner.

34. minut - GOLLL!!! Partizan vodi 2:0! Partizan vodi 2:0. Sudija Ilija Brdar je dosudio penal posle prekršaja nad Jankovićem. Precizan sa 11 metara izveo je Leonardo, koji je pogodio mrežu rivala.

26. minut - GOLLL!!! Partizan vodi 1:0! Partizan vodi 1:0. Janković je prosledio loptu do Vulićevića, koji je dodao do Kosovića, a ovaj je smestio u mrežu.

16. minut - Partizan dominira, ali bez pravih šansi Partizan ima inicijativu od starta utakmice, a gosti pokušavaju iz kontri da iznenade crno-bele

4. minut - Prva šansa na utakmici Partizan je u 4. minutu imao šansu da povede, ali je Tavamba bio neprecizan
1. minut - Utakmica je počela Utakmica je počela. Na tribinama je jedva više od 1.000 navijača.

Sastavi timova: Partizan: Kljajić, Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić, Kosović, Jevtović, Janković, Mihajlović, Leonardo, Tavamba. Borac: Mišić, Ignjatijević, Marković, Drašković, Kostić, Marčić, Marinković, Tiago, Mihajlović, Jovanović, Živanović.

Partizan i Borac odigrali su 33 međusobna duela. Partizan je ostvario 28 pobeda, bilo je četiri remija, a jednom je slavio Borac.

Partizan je drugi na tabeli sa 51 bodom, dok je Borac u donjem delu tabele sa samo 18. "Imam poverenja u svakog igrača da opravda šansu na najbolji mogući način jer se naš cilj ne menja protiv koga god da igramo, u kom god sastavu. Očekujem agresivan, motivisan i borben Partizan, koji zna šta želi i koji će tražiti put do nove pobede", rekao je trener Partizana Marko Nikolić uoči meča. On je naveo da će se sastati dve ekipe u dobroj formi, s obzirom na to da je Partizan neporažen u 18 vezanih utakmica, dok Borac ima tri uzastopne pobede, što je podatak koji po njegovim rečima "upozorava".