Šampion ušao u istoriju regionalne lige

(VIDEO) ZVEZDA IZABRALA BUDUĆNOST: Crveno-beli pobedili Podgoričane i izbegli Partizan u polufinalu

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu ekipu Budućnosti 82:66 (27:22, 23:23, 16:14, 16:7) u meču poslednjeg, 26. kola regionalne ABA lige.

Košarka
> 00:00h

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Čarls Dženkins sa 21 poenom uz samo dva promašaja iz igre. Ognjen Kuzmić je ubacio 14, a Luka Mitrović 13. U poraženom timu najbolji je bio bivši igrač Crvene zvezde Markus Vilijams sa 14 poena. Crvena zvezda je regularni deo sezone završila na prvom mestu sa 25 pobeda i samo jednim porazom i to od ekipe Partizana. Budućnost je četvrta sa skorom 18/8. Crvena zvezda je ušla u istoriju regionalnog takmičenja, pošto je postala prvi tim koji je završio regularni deo sezone sa samo jednim porazom.

Crvena zvezda i Budućnost će igrati u polufinalu plej-ofa ABA lige, a prednost domaćeg terena imaće crveno-beli. U drugom polufinalu sastaće se Cedevita - Partizan, a Zagrepčani će imati prednost domaćeg terena. Da je večeras Budućnost slavila išla bi na noge Cedeviti, a beogradski "večiti rivali" bi se sastali u polufinalu.

Polufinalna serija igra se na dve pobede, a prvi mečevi biće odigrani u periodu od 18. do 20. marta.

Budućnost je bolje ušla u meč i povela 10:5 u 4. minutu. Crveno-beli se stigli prednost gostiju, a potom su se ekipe smenjivale u vođstvu. Crvena zvezda je povela 18:15 u 7. minutu, a prvu četvrtinu domaći su dobili sa 27:22. Budućnost je u drugoj četvrtini prišla na 31:29, ali su domaći zaigrali angažovani i poveli 47:34 u 18. minutu. Međutim, usledila je serija gostiju koji su prišli Zvezdi na 50:45. Ovim rezultatom je završeno prvo poluvreme. Košarkaši Crvene zvezde su nastavili sa dobrom igrom u trećoj četvrtini, a u 24. minutu bilo je 60:47 za domaći tim. Crveno-beli su do kraja meča povećali prednost i zasluženo su stigli do ubedljive pobede.

TOK UTAKMICE

IV četvrtina 40. minut - Kraj utakmice Crvena zvezda je pobedila 82:66, a u polufinalu plej-ofa igraće protiv Budućnosti 37. minut - Budućnost pred debaklom Crvena zvezda je nastavlja da gazi, a gosti se nalaze pred debaklom. Budućnost je u prvih sedam minuta poslednje četvrtine postigla samo dva poena 34. minut - Raste prednost Crvene zvezde Crvena zvezda stiže do 75:61. Crveno-beli briljiraju i nalaze se pred novom pobedom u ABA ligi 31. minut - Zvezda ponovo ima dvocifrenu prednost Crvena zvezda je ponovo zaigrala angažovanije i opet domaći imaju dvocifrenu prednost. Crvena zvezda vodi 70:59 III četvrtina

30. minut - Zvezda sa plus 7 ulazi u poslednju četvrtinu Crvena zvezda je popustila u finišu treće četvrtine, a Budućnost je prišla na 66:59

26. minut - Serija Budućnosti Košarkaši Budućnosti se vraćaju u igru. Crvena zvezda je u jednom trenutku imala vođstvo od 63:49, ali su gosti serijom od 6:0 prišli na 63:55

24. minut - Crvena zvezda ponovo ima dvocifrenu prednost Crvena zvezda ponovo na plus 13. Domaći igrači pune koš gostiju, Dženkins briljira, 60:47 22 minut - Crvena zvezda uvećala prednost Crvena zvezda na plus sedam, 54:47 II četvrtina

20. minut - Kraj prvog poluvremena Crvena zvezda posle prvih 20 minuta vodi 50:45

18. minut - Zvezda briljira, crveno-beli vode 44:32 Crvena zvezda je ušla u ritam, a trojkom Dangubića domaći tim stiže do 44:32. Crvena zvezda je imala i prednost od 50:37
16. minut - Zvezda ponovo pravi razliku Čarls Dženkins briljira u ekipi Crvene zvezde. On je do sada postigao 11 poena, Zvezda vodi 36:30 14. minut - Budućnost prišla na minus dva Košarkaši Budućnosti prišli su na minus dva. Zvezda je za nešto manje od četiri minuta u drugoj četvrtini postigla samo dva poena. 29:27 12. minut - Samo jedan poen za dva minuta u drugoj četvrtini U prva dva minuta druge četvrtine postignut je samo jedan poen. Taj poen je delo košarkaša Budućnosti,27:23 I četvrtina

10. minut - Zvezda posle prve četvrtine vodi 27:22 Crvena zvezda posle prvih 10 minuta vodi 27:22

8. minut - Zvezda na +6, 21:15 Zvezda trojkom Lazića stiže do najveće prednosti, 21:15. Prethodno su crveno-beli odigrali odličnu odbranu, a Simonović je dobio ovacije za blokadu nad Rejnoldsom u šutu za tri poena
6. minut - Zvezda vodi Crvena zvezda je uspela da dođe do svoje igre i da povede 13:12 4. minut - Budućnost i dalje vodi Budućnost je vodila 10:5, ali je Dženkins trojkom smanjio vođstvo gostiju na 10:8 2. minut - Gosti vode 6:5 Budućnost je krenula trojkama Vilijamsa i Savovića. Uzvratio je Dangubić. U ekipi Crvene zvezde je i Stefan Jović TOK UTAKMICE
Crvena zvezda je još ranije obezbedila prvo mesto na tabeli sa 24 pobede i samo jednim porazom. Budućnost je trenutno četvrta sa 18 pobeda i sedam poraza. Ova dva kluba, pored Partizana i Cedevite boriće se za titulu u ABA ligi. Zvezda će ukoliko dobije Podgoričane protiv njih igrati u polufinalu, dok bi u slučaju poraza išla na Partizan.
"Pre početka sezone mi smo svi, i ja, rekli da je naš cilj što se tiče ABA lige da odbranimo trofej. Nama nije cilj finale, već da osvojimo titulu. Za bilo kakve analize nema prostora. Odavno smo obezbedili prvo mesto, a drugi su razmišljali šta će i kako će. Jasno smo pokazali da imamo vaspitanje tima i da nam je ideja vodilja jasna, protiv Reala ili bilo kog drugog rivala. Nije nam cilj finale, nego da osvojimo ABA ligu", rekao je trener Crvene zvezde Dejan Radonjić i dodao: "Naša želja i cilj su da pobedimo, da ispravimo elemente koje smatram da su potrebni da bih bio zadovoljan igrom na kraju meča. Nadam se i podršci navijača, pozicije su nam apsolutno jasne i nema drugačijeg razmišljanja".