Superliga Srbije

VIDEO CRVENO-BELI PO NOTAMA VUJAKLIJE: Zvezdin rezervista dva puta pogodio za trijumf nad Spartakom

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas Spartak na svom stadionu sa 2:1, u prvoj utakmici 28. kola Super lige Srbije.

> 04:10h

Strelac za Zvezdu bio je u drugom i 58. minutu Srđan Vujaklija, kome su to prvi golovi za crveno-bele. Pogodak za Spartak postigao je Đorđe Ivanović u 554. Zvezda ima 73 boda, devet više od drugoplasiranog Partizana, koji će od 18.30 igrati protiv Radničkog u Nišu. Spartak je deveti sa 37. Ekipa trener Miodraga Božovića je odlično počela i povela već u drugom minutu preko Vujaklije, ali potom nije uspela da uveća prednost, što je kaznio Ivanović golom u 54. kada je lepim driblingom izbacio Mihaila Ristića. Zvezda je ipak samo četiri minuta kasnije stekla novu prednost, kada je Vujaklija iskoristio dobru asistenciju Gelora Kange. Crveno-beli su do kraja utakmice igrane pred nekoliko hiljada gledalaca na stadionu "Rajko Mitić" imali više prilika da ubedljivije pobede, ali ih nisu iskoristili. Utakmicu je, između ostalog, obeležio debi 16-godišnjeg Ivana Ilića za Crvenu zvezdu, koji je u nadoknadi vremena zamenio Srđana Plavšića.

Božović: Bitna je pobeda

Trener Crvene zvezde Miodrag Božović posle meča je kazao:

"Važno je bilo da pobedimo. Stvorili smo mnogo šansi, člopta nije htela u gol i strepeli smo do kraja protiv dobrog Spartaka. Nisam razmišljao o Kupu, možda u dubini duše, jer moramo da idemo redom"

Černišov: Do kraja ćemo se boriti za plej-of

Trener Spartaka Andrej Černišov je posle meča rekao:

"Imao dosta mladih igrača i oni su posle gola ušli nervozno u meč. U nastavku smo uspeli malo da ih smirimo, ali to nije bilo dovoljno za bodove. Mi se borimo do kraja da uđemo u plej-of".

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

90. minut - Le Talek glavom Od svega samo korner

87. minut - Boaćea neće gol Napadač Zvezde je nekoliko puta od 60. minuta kada je ušao bio u šansi, ali gola na Marakani za njega još nema

78. minut - Obrukao se Donald Holanđanin u dresu Zvezde je imao novu dobru priliku

75. minut - Nova bomba Kange Samo spoljni deo mreže

67. minut - Spartak se ne predaje Subotičani su sve više na polovini crveno-belih

59. minut GOOOOOOOOOL 2:1 Vujaklija Tek što je izzjednačio Spartak Vujaklija je iskoristio dodavanje Kange i pogodio drugi put

58. minut - Zvezda napada Gol Spartaka je pod opasdom, ali mreža miruje

54. minut GOOOOOOOOOOOOOL 1:1 - Ivanović Dobra akcija Spartaka i posle greške Frimpong, Subotičani su izjednačili

52. minut - Solidan pokušaj Plavšića Odbranio je golman Spartaka

49. minut - Spartak prvi preti Pokušao je Jovović iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla prekko gola

46. minut - Počelo je drugo poluvreme Sa centra su krenuli izabranici trenera Božović Drugo poluvreme

45.+1. minut - Kraj pvog poluvremena

42. minut - Kontra i volej Milića Pokušaj fudbalera Zvezde završio je iznad prečke

39. minut - Spartak zapretio Ivanović je primio loptu krenuo u sredinu, ali je šutirao preko gola

37. minut - Ritam igre je malo pao

29. minut - Dobar pokušaj Kange Ni ovaj put lopta nije htela u okvir gola Spartaka

28. minut - Velika šansa za domaće Frimpong nije uspeo da sa nekoliko metara sprovede loptu u gol

23. minut- Dobra kontra Zvezde Nisu uspeli ni Ristić ni Plavšić

21. minut - Bomba Donalda Sa dvadesetak metara šutirao je pored gola

19. minut - Pokušaj Pantića iz daljine Lopta je otišla preko gola Crvene zvezde

13. minut - Zvezda ima inicijativu Igra se uglavnom pred golom Subotičana, koji prete iz kontranapada, ali za sada nisu šutirali ka golu

4. minut - Spartak traži penal Jovović je pao u kaznenom prostoru Santrač se nije oglasio

2. minut GOOOOOOOOL 1:0 - Vujaklija Petković je prošao centrirao, Vujaklija je primio loptu i izbliza pogodio gol

1. minut - Počela je utakmica Sa centra je krenula gostujuća ekipa

Prvo poluvreme

Sastavi

Stadion: Rajko Mitić Sudija: Dejan Santrač

CRVENA ZVEZDA: Manojlović – Petković, Frimpong, Al. Luković, Ristić – Le Talek, Donald, Milić, Kanga, Plavšić – Vujaklija. SPARTAK: Ostojić – Stojković, Ćalasan, Radovanović, Krefl - Pantić, Nikolić, Ivanović, Jovović, Torbica - Mudrinski.

Tok meča

Domaći tim želi da u narednu fazu uđe sa što većom prednošću u odnosu na najveće rivale, dok gosti vode veliku borbu za plasman u plej-of, pa treba očekivati uzbudljivu utakmicu. Ekipa Crvene zvezde je u prvih šest prolećnih kola ostvarila pet pobeda, uz jedan remi. U prethodnom kolu crveno-beli su na Banovom brdu savladali ekipu Čukaričkog rezultatom 3:4. Trenutno se nalaze na 1.mestu superligaške tabele sa 70 osvojenih bodova, šest više od drugoplasiranog Partizana. Ekipa Spartaka je u prvih šest prolećnih kola igrala dosta promenjivo, a uz tri poraza izborili su i dve pobede i jedan remi. U prethodnom kolu ostvarili su važnu pobedu na svom stadionu u duelu sa ekipom čačanskog Borca rezultatom 1:0. Subotičani trenutno zauzimaju 8.mesto na superligaškoj tabeli sa 37 osvojenih bodova, koliko ima i devetoplasirani Voždovac.

Dva tima su se već sastajala tokom aktuelne sezone, a meč odigran u Subotici završen je nerešenim rezultatom 1:1(0:1). Strelac pogotka za ekipu Spartaka bio je Marko Petković koji je postigao autogol, a istom merom uzvratio je na suprotnoj strani Aleksandar Radovanović koji je takođe zatresao sopstvenu mrežu. Zanimljivo je da je pre toga sedam uzastopnih mečeva završeno pobedama crveno-belih. Ako posmatramo rezultate prethodnih 16 međusobnih susreta u domaćim takmičenjima (u periodu 2009-2016) ekipa Crvene zvezde je bila daleko uspešnija sa 12 pobeda, uz dva remija i dva poraza. Jedini bod na stadionu ’’Rajko Mitić’’ Subotičani su osvojili u sezoni 2010/11 kada je rezultat bio 2:2.

U taboru domaćina vlada dobra atmosfera nakon odlične igre u prijateljskom duelu sa moskovskim Spartakom, ali su svi svesni da je mnogo važniji duel sa drugim Spartakom, onim subotičkim. O tome je na redovnoj konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba crveno-belih Miodrag Grof Božović koji je istakao da od svoje ekipe očekuje nova tri boda: ’’Pobeda u prijateljskoj utakmici nam neće značiti ništa ako ne pobedimo sada u subotu. Mnogo nam je važniji Spartak koji nas očekuje sutra. Naravno da očekujemo da ćemo da pobedimo, ali sigurno da neće biti lako, jer bodovi su potrebni i nama i Spartaku. Subotičani se bore za plasman u plej-of. Prošli put su nam na njihovom stadionu oduzeli dva boda i dosta nas namučili. I ovog puta očekujem tešku utakmicu, ali nadam se da ćemo da uspemo da pobedimo i da ćemo završiti ovu sezonu kao prvaci.’’ Šef stručnog štaba Crvene zvezde je potom govorio i o sastavu tima za duel sa ’’golubovima’’ najavivši izostanak dvojice igrača: ’’Sigurno neće igrati Anđelković i Ristić, imaju problema sa povredama. Plavšić i Manojlović su se vratili sa reprezentativnog okupljanja, trenirali su sa ekipom.’’ Trener Božović je govorio i o trenutnoj formi i kvalitetima sutrašnjeg protivnika, a istakao je i od kojih igrača preti najveća opsanost: ’’Spartak ima nezgodnih igrača, pre svega mislim na Mudrinskog, Ivanovića, Jovović koji je naš igrač, a na klupi imaju i Purovića. Torbica je glavni pokretač i motor njihove ekipe. Iskoristio bih priliku da mu čestitam što je pre dve nedelje odigrao 300. utakmicu, retki su igrači koji su izdržali toliko da igraju.’’ Gosti u meč sa crveno-belima ulaze sa željom da načine iznenađenje i tako sačuvaju ozbiljne šanse za plasman u plej-of. Ipak, svesni su da je protivnik apsolutni favorit i da ih čeka izuzetno težak zadatak. O tome je na redovnoj konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba ’’golubova’’ Andrej Černišov koji je najavio da se njegov tim u Beogradu neće samo braniti: ’’Crvena zvezda igra moćan i dobar fudbal, u ravni sa evropskim ekipama. Napravili su dobar balans između odbrane i napada, a posmatrajući njihove poslednje igre mogli smo da vidimo da ne odustaju od pobede do poslednje sekunde meča. Odlika je to igrača sa velikim samopouzdanjem. Međutim, imaju i oni svoje mane, a mi ćemo se postarati da te mane iskoristimo. Imamo plan za utakmicu i sigurno da ne idemo da se branimo, nego da pokažemo dobar fudbal. Za ovakve utakmice nije potrebno posebno motivisati igrače. Dobro smo radili u ovoj pauzi, odigrali smo i jedan prijateljski meč u Budimpešti protiv MTK u kojem smo proverili igrače koji su imali manju minutažu. Spartak je posle dužeg vremena imao četiri prvotimca u raznim reprezentativnim selekcijama i tek smo na treningu u petak bili kompletni.’’ Prisutnima se potom obratio i prvotimac gostujućeg tima Nemanja Nikolić koji je istakao da očekuje dobro izdanje svoje ekipe: ’’Očekujem da izađemo na teren i pokažemo kvalitet i da smo zasluženo u bobri za plej-of. Biće sigurno lepa atmosfera, imamo dosta mladih igrača, ali i onih iskusnijih. Ima među nama i onih koji su igrali u Crvenoj zvezdi, kao što su Mudrinski i Purović. Naša prednost može biti u tome što imamo mlade igrače koji su željni dokazivanja.’’ Nekadašnji fudbaler crveno-belih, napadač Ognjen Mudrinski, istakao je u svojoj izjavi da je za meč protiv svog bivšeg kluba jednako motivisan kao i za svaki drugi: ’’Zvezda je sigurno favorit, ali i mi imamo šanse da ugrozimo rivala. Idemo da pokažemo šta znamo i da ostanemo u borbi za plej-of. Iako sam igrao u Zvezdi, pripremam se za taj meč kao protiv svakog rivala. Daću sve od sebe da dam pun doprinos dobrom rezultatu Spartaka. Kada sam došao u Spartak rekao sam da mi treba period da se vratim, čini mi se da sam sada u formi po kojoj me pamte navijači u Srbiji. Želim da postignem što više golova u prvenstvu, pa što ne i protiv Crvene zvezde na Marakani, baš kao i protiv bilo koje druge ekipe.’’ Ekipa iz Subotice neće biti kompletna, jer stručni štab neće moći da računa na Glavčića, Bašanovića, Krmara, Tomovića i Anđića. Svi ostali igrači konkurisaće za tim koji će se suprotstaviti aktuelnom šampionu.