Bez iznenađenja u Zagrebu

(VIDEO) PARTIZAN BEZ FINALA: Crno-beli poraženi od Cedevite u majstorici u Zagrebu

Košarkaši Partizana nisu uspeli da se plasiraju u finale regionalne ABA lige, pošto su u majstorici igranoj u Zagrebu poraženi od Cedevite (87:78) i ukupno sa 2:1 u seriji.

Košarka
> 00:00h

Zagrebački tim će se u borbi za titulu i plasman u Evroligu sastati sa boljim iz duela Crvene zvezde i Budućnosti, čiji se odlučujući meč (1:1 je u seriji) igra u utorak od 19 časova u Železniku.

Cedevita je već posle 44 sekunde ostala bez najboljeg poentera rajana Botrajta, a Partizan je sa druge strane imao mnogo problema u šutu. Beograđani su do poena dolazili najviše zahvaljujući Hečeru i Gordonu, tako da zaostatak od šest poena posle prvih deset minuta i nije izgledao tako velik.

Cedevita je kontrolisala rezultat, trojkama Muse otišla je čak i na plus devet (35:26). Mladi reprezentativac BiH je za nešto manje od 3 minuta ubacio 11 poena (3 trojke bez promašaja). Do poluvremena Musa je ubacio još 3 poena, čime je odveo domaće na za prvo poluvreme maksuimalnih plus 14 (44:31).

Partizan je uspeo da smanji zaostatak, ali uz loš procenat šuta i čak 7 izgubljenih lopti na odmor se otišlo sa zaostatkom Džikićevog tima od 47:36.

Partizan je nastavak započeo trojkom Vanje Marinkovića, a posle poena Lukovića smanjio je na 49:42 u 23. minutu. Od tada se dugo igralo bez odbrana, što je domaći tim iskoristio i pred poslednji kvartal i pored tri vezane trojke Partizana vodio 69:63.

Partizan ili bolje reći Miloš Koprivica na startu poslednjeg dela meča pracvi nekoliko grešaka, ali na sreću Beogrtađana u tom periodu ni Cedevita nema efikasan napad, što je Hečer iskoristio i u 34. minutu smanjio na 71:65.

Minut kasnije Veličković je trojkom smanjio na 73:70, ali je Šurna odmah vratio trojkom. Crno- beli su imali nekoliko nepreciznih napada, što ih je odvelo u poraz.

Najefikasniji u Partizanu bio je Vilijam Hečer sa 16 poena, dok je Uroš Luković završio meč sa 11 poena i šest skokova. Mihajlo Andrić i Vanja Marinković postigli su po 10 poena, dok je Stefan Birčević imao učinak od sedam poena i 11 skokova.

Cedevitu su predvodili Miro Bilan i Džanan Musa sa po 16 poena.

Četvrta četvrtina

40. minut 78:87 - Kraj meča

40. minut 87:77 - Koškanje Tomasa i Lukovića dve sekunde pre kraja

39. minut 72:81 - Trojka Babića

38. minut 70:76 - Period neefikasne igre

35. minut 70:76 - Trojke Veličkovića na jednoj i Šurne na drugoj strani

34. minut 65:71 - Hečer je pogodio šut uz faul, ali ne i bacanje

33. minut 63:71 - Koprivica je vezao nekoliko grešaka

30. minut 63:69 - Partizan živi od trojki, vezao je 3

29. minut 60:65 - Dve trojek za Partizan, Andrić pa Hečer

27. minut 63:52 - Zakucavanje Džejmsa posle ukradene lopte

25. minut 48:59 - Igra se poen po poen

23. minut 42:49 - Luković je pogodio

21. minut 39:47 - Trojka Marinkovića

Treća četvrtina

20. minut 47:36 - Utakmica je veoma slična prvoj u seriji

18. minut 31:44 - Musa je ubacio 14 poena, a na drugoj strani prati ga Gordon

15. minut 26:35 - Cedevita je ubacila 7 trojki iz 12 pokušaja

13. minut 21:26 - Trojka Birčevića

12. minut 16:20 - Pogodio je Veličković

Druga četvrtina

10. minut 14:20 - Veličković je postigao prve poene

9. minut 12:16 - Hečer još jednom

8. minut 10:16 - Partizan je bez šuta

6. minut 10:11 - Kakav prodor Gordona i poeni uz faul, a zatim i dodatno bacanje. Crno-beli su neprecizni u šutu za dva poena

5. minut 7:8 - Odbrane su za sada nešto slabije

3. minut 2:4 - Pogodio je Hečer

2. minut 0:4 - Pogodili su Bilan i Žganec

Prva četvrtina

Nakon što je Cedevita pobedila u prvom meču sa 83:76 u Domu sportova, Partizan je uzvratio u hali "Aleksandar Nikolić" – 74:73, pa se polufinalna serija ponovo preselila u Zagreb.

Ipak, prostora za popravni više nema, i večerašnji pobednik će se plasirati u finale regionalnog takmičenja. "Pred nama je težak posao, šta god da radimo, neće biti lako. Isti je recept, ograničiti broj poena koji će oni postići u tranziciji. U napadu ćemo pokušati da poentiramo pre nego što postave odbranu. Važno je dobiti bitku pod koševima, koliko se može, jer ni to neće biti lako pošto im je centarska linija visoka i pokretljiva", rekao je Aleksandar Džikić pred put u hrvatsku prestonicu. Trener domaćeg tima Veljko Mršić takođe očekuje težak meč, a nada se dobrom i pravednom suđenju u predstojećem okršaju. "Kriterijum je u Beogradu bio kakav odgovara Partizanu. Ali jedno je kriterijum, a drugo pravila. Ako je nešto faul, onda je faul. Iskreno se nadam da ćemo se držati pravila. Ko god da sudi, jedino je važno da sudi prema pravilima. Mogu i sudije da pogreše, kao što grešimo i mi, ali pravila su jasna i treba ih se pridržavati. Sigurno ima kvalitetnih sudija koje to mogu da odsude. Videli smo, u Podgorici je bilo vrhunsko suđenje. Nema razloga da ne bude i ovde", rekao je Mršić.