Madriđani slavili u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona

RONALDO RAZBIO BAJERN Jubilej Portugalca za preokret Reala, Atletikov mininalac protiv Lestera VIDEO

Fudbaleri Reala savladali su u Minhenu ekipu Bajerna 2:1 prvom meču četvrtfinala Lige šampiona, dok je Atletiko u Madridu pobedio Lester 1:0.

> 00:00h

Prvu šansu na meču u Minhenu imao je Benzema koji je u 18. minutu pogodio prečku. Bajern je poveo protiv Reala golom Vidala u 25. minutu. Sudija Ricoli je u poslednjim trenucima prvog poluvremena dosudio penal za Bajern. Lopta je posle šuta Riberija pogodila u rame Karvahala, a Italijan je pokazao na belu tačku. Vidal nije iskoristio penal, pošto je sa bele tačke šutirao visoko preko gola. Kazna je stigla već na početku drugog poluvremena. Ronaldo je u 47. minutu prevario odbranu domaćeg tima i doneo je izjednačenje Realu. Bajern je od 61. minuta igrao sa fudbalerom manje pošto je isključen Martinez. Real je u drugom delu meča imao inicijativu, a golman Bajerna Manuel Nojer nekoliko puta je uspeo da čudesnim odbrane spreči da gosti povedu. Međutim, pobedu gostima doneo je Ronaldo u 77. minutu. Ovo je bio stoti gol Ronalda u evropskim kup takmičenjima.

Atletiko je u Madridu stigao do pobede protiv Lestera od 1:0. Jedini gol za "jorgandžije" postigao je Grizman u 28. minutu sa penala. Albrajton je prethodno oborio Grizmana van 16 metara. Francuz je pao u šesnaestercu gostiju, a Erikson je pokazao na belu tačku. Grizman je bio precizan sa 11 metara. Do kraja utakmice nije bilo golova, iako su oba tima imala po nekoliko polušansi.
Revanš mečevi biće odigrani 18. aprila u Lesteru i Madridu.
TOK UTAKMICA Kraj utakmice u Minhenu Real je pobedio 2:1. Bajern je poveo golom Vidala, a pobedu gostima sa dva pogotka doneo je Ronaldo

88. minut meča u Minhenu Fudbaleri Reala mirno meč privode kraju Kraj utakmice u Madridu Kraj utakmice u Madridu. Atletiko je slavio sa 1:0 81. minut - Nova šansa za Real Real dominira u finišu utakmice u Minhenu. Priliku za goste imao je Marselo, ali se nije proslavio 77. minut - Real vodi 2:1! Real vodi protiv Bajerna u Minhenu!!! Ronaldo je strelac za Madriđane. Ovo je bio stoti gol Ronalda u evropskim kup takmičenjima.

74. minut - Nojer briljira na golu Bajerna Nova šansa za Real. Nojer briljira na golu i zaustavlja udarac Ronalda 72. minut - Kakva odbrana Nojera Nova velika prilika za Real. Nojer ponovo čini čuda na golu Bajerna i sprečava Benzemu da donese vođstvo Realu 61. minut - Bajern ostao sa fudbalerom manje Fudbaleri Bajerna od 61. minuta igraju sa fudbalerom manje. Havi Martinez je dobio drugi žuti karton, automatski crveni zbog prekršaja nad Ronaldom. Ricoli je Martinezu pokazao put u svlačionicu
56. minut - Kakva šansa za igrače Reala Modrić je prosledio loptu do Bejla, koji odlično šutira, a Nojer opet fenomenalno brani 54. minut - Prilika za Lester Lester je imao šansu da izjednači protiv Atletika. Vardi je pokušao da pogodi protivničku mrežu, ali je Godin izblokirao njegov udarac. Lopta je potom došla do Mareza koji je bio neprecizan 47. minut - GOLLL!!!! Ronaldo donosi izjednačenje Realu Ronaldo donosi izjednačenje Realu. Karhval je prosledio loptu do Ronalda koji je pogodio mrežu Bavaraca
46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Madridu i Minhenu II poluvreme 45+3. minut - Kraj prvog poluvremena i u Minhenu Bajern vodi posle prvog poluvremena 1:0. Gol je postigao Vidal. Isti igrač je promašio penal u 46. minutu 45+1. minut - Vidal promašio penal za Bajern Penal za Bajern. Riberi je šutirao, a lopta je pogodila u rame Karvahala. Ricoli je pokazao žuti karton igraču Reala. Igrači Reala su se bunili tvrdeći da je lopta pogodila Karvahala u rame. Međutim, Italijan nije hteo da promeni svoju odluku. Vidal je šutirao, a lopta je otišla visoko preko gola

45. minut - Kraj prvog poluvremena u Madridu Atletiko posle prvih 45 minuta vodi 1:0 protiv Lestera 40. minut - Kakva šansa za Bajern!!! Nova šansa za Bajern, a Vidal je glavom šutirao tik pored stative 38. minut - Bajern ima novu šansu! Velika prilika za Bajern. Lam je prosledio loptu do Milera, koji se spetljao ispred golmana Reala 28. minut - I Atletiko je poveo protiv Lestera Grizman je povukao kontru i krenuo ka šesnaestercu gostiju. Albrajton je oborio Grizmana, koji je pao u šesnaestercu gostiju. Sudija Erikson je pokazao na penal iako se na ponovljenom snimku vidi da je prekršaj bio van 16 metara. Grizman je bio siguran sa penala.

25. minut - GOLL!!! Bajern vodi! Bajern je poveo protiv Reala golom Vidala. Čileanac je posle kornera doveo svoj tim u vođstvo
18. minut - Kakva odbrana Nojera! Real je imao veliku šansu preko Benzeme, ali je odlično intervenisao Nojer
15. minut - Nema golova u Minhenu i Madridu Posle prvih 15 minuta nema golova na utakmica u Madridu i Minhenu. Real se oslobodio pritiska Bajerna, a igra se sada odvija na sredini terena. Atletiko je bolji rival od Lestera
5. minut - Bajern bolji od Reala Arjen Roben igra stoti meč u evropskim kupovima. Bajern je bolji od Reala na startu utakmice. Domaći su u prvih pet minuta izveli četiri kornera
4. minut - Lester prvi preti, a Koke pogađa stativu Lester je prvi pripretio preko Vardija, a u kontranapadu Koke pogađa stativu
20:45 - Utakmice su počele
20:30 - Sve je spremno za početak utakmica u Minhenu i Madridu Poznati su sastavi Reala i Bajerna