Stvarno car

NAJVEĆI SVIH VREMENA: Kad je teško, MESI!

Argentinski fudbaler oduševio planetu igrom u „el klasiku“, u kom je postigao jubilarni 500. gol u dresu Barselone

> 00:00h

Tukli su ga po nogama, bacali okrvavljenog na zemlju, ali nisu uspeli da zaustave fudbalski tango genijalnog Lea Mesija na Santjago Bernabeuu. Osvetnički je spakovao 499. i 500. gol u karijeri za velikih 2:3 protiv Real Madrida i raspalio duh navijača Barselone koji su preko društvenih mreža preimenovali stadion mrskog rivala u „Santjago BernaLEO“. Trener Luis Enrike, za razliku od svoja četiri prethodnika (Rajkard, Gvardiola, Tito Vilanova i Tata Martina), odlazi sa Barsine klupe kao pobednik i u tu čast tvrdi: - Mesi je za nas odlučujući faktor, čak i kada kod kuće večera. On je najbolji igrač u istoriji, a to kažem kao čovek koji je video mnogo fudbala u svom životu - rekao je Enrike.

Ako neko smatra da strateg Barse nije u pravu, da pre Argentinca ovo priznanje zaslužuju Pele, Maradona ili Kristijano Ronaldo, mogle bi da se uporede njihove brojke. Nedostaje samo trofej sa reprezentacijom Argentine, ali još ima dovoljno vremena da se i na tom polju stvari poprave za momka iz Rosarija rođenog 24. juna 1987. godine. Dejan Petković

Sećanje na 6:0 BOLELO JE I NAS SRBE Od 558 golova Lea Mesija, samo je jedan direktno zaboleo navijače Srbije. Bilo je to 16. juna 2006. godine u Gelzenkirhenu, kada je 19-godišnji Argentinac dobio priliku da zaigra na Svetskom prvenstvu protiv selekcije Srbije i Crne Gore. Gol je postigao u 88. minutu, što je bilo konačnih 6:0.

Najbolji i posle 90. Minuta ŠEST KOMADA U SUDIJSKOJ NADOKNADI Barselona je ekipa sa najvećim brojem golova u Evropi tokom sudijske nadoknade vremena. Posle 90. minuta Katalonci su postigli čak devet golova, od čega je šest delo Lea Mesija. Takođe, on je najbolji strelac u istoriji „el klasika“, najbolji strelac Primere svih vremena, najbolji asistent Primere....

(VIDEO) SVEMOGUĆI LEO: Pogledajte gol Mesija kojim je srušio Real usred Madrida