Roma poklekla

(VIDEO) SRBI BRILJIRALI U RIMSKOM DERBIJU: Basta strelac, Milinković-Savić asistent u pobedi Lacija

Fudbaleri Lacija pobedili su kao gosti ekipu Rome 3:1 (1:1) u meču 34. kola italijanske Serije A.

> 00:00h

Lacio je poveo golom Keite u 12. minutu na asistenciju Sergeja Milinkovića-Savića.

Domaći su do izjednačenja stigli u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Glavni sudija Danijele Orsato je poklonio penal Romi, pošto je u šesnaestercu gostiju pao Strotman. Precizan sa 11 metara bio je Danijele de Rosi.
Gosti su poveli golom Dušana Baste u 50. minutu. On je šutirao kao golu Rome, ali je lopta zakačila jednog igrača domaćeg tima i završila je u mreži.
Konačan rezultat postavio je Keita u 85. minutu.

Dušan Basta i Sergej Milinković-Savić odigrali su ceo meč za Lacio, dok je Filip Đorđević ušao u igru u 86. minutu. Roma je završila meč sa fudbalerom manje, pošto je u finišu utakmica isključen Rudiger zbog grubog starta nad Đorđevićem.

Roma je druga na tabeli sa 75 bodova, dok prvoplasirani Juventus ima 84. Lacio je četvrti sa 67 bodova.