Drama u finišu sezone

(VIDEO) VUČICA RAZBILA STARU DAMU: Roma pobedila Juventus i ostala u trci za šampionsku titulu

Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu ekipu Juventusa 3:1 u meču 36. kola italijanske Serije A.

> 12:06h

Juventus je poveoi u 21. minutu. Sturaro je poslao loptu na drugu stativu za Iguaina, koji je prosledio loptu do Lemine, a ovaj je zatresao mrežu domaćeg tima.

Roma je izjednačila posle samo četiri minuta. Paredes je izveo korner sa desne strane, Manolas je šutirao loptu glavom, a Bufon je zaustavio njegov udarac. Lopta se odbila do De Rosija, koji šutira, a Bufon ponovo brani. Međutim, lopta se ponovo odbila do De Rosija koji je ovog puta bio precizan.
Roma je povela u 56. minutu. El Šaravi je prevario Bufona i doveo svoj tim u vođstvo od 2:1.
Konačan rezultat postavio je Radja Naingolan u 65. minutu.
Juventus je prvi na tabeli sa 85 bodova, dok je Roma druga sa 81. Napoli je treći sa 80 bodova. Juventus će u narednom kolu na svom terenu igrati protiv Krotonea, dok će Roma gostovati Kjevo, a Napoli će dočekati Fiorentinu. U ostalim današnjim utakmicama postignuti su sledeći rezultati: Inter - Sasuolo 1:2, Bolonja - Peskara 3:1, Kaljari - Empoli 3:2, Krotone - Udineze 1:0, Palermo - Đenova 1:0, Sampdorija - Kjevo 1:1 i Torino - Napoli 0:5.