Čelsi odavno obezbedio titulu

(VIDEO) DRAMA ZA KRAJ U PREMIJER LIGI: Siti i Liverpul u LŠ, Arsenal izvisio

Fudbaleri Mančester sitija igraće u Ligi šampiona, a Liverpul u kvalifikacijama za ovo takmičenje, dok će Arsenal nastupiti u Ligi Evrope.

> 10:44h

Mančester siti je u poslednjem, 38. kolu Premijer lige u gostima pobedio Votford 5:0. Golove za "građane" postigli su Kompani u 5, Aguero u 23. i 36, Fernandinjo u 41. i Gabrijel Žesus u 58. minutu.

Liverpul je na svom terenu pobedio Midlsbro golovima Vijnalduma u 45, Kutinja u 51. i Lalane u 56. minutu.
Arsenal je na svom terenu pobedio Everton 3:1. Golove za Arsenal postigli su Beljerin u 8, Sančez u 27 i Remzi u 91. minutu. Jedini strelac za goste bio je Lukaku u 58. minutu sa penala.
U ostalim današnjim utakmicama postignuti su sledeći rezultati: Barnli - Vest Hem 1:2, Čelsi - Sanderlend 5:1, Hal - Totenhem 1:7, Lester - Burnmot 1:1, Mančester junajted - Kristal Palas 2:0, Sautempton - Stouk 0:1 i Svonis - Vest Bromvič 2:1. Čelsi je prvi na tabeli sa 93 boda, dok je Totenhem prvenstvo završio na drugom mestu sa 86. Mančester siti je treći sa 78. Ova tri kluba izborila su direktan plasman u LŠ naredne sezone. Liverpul je četvrti na tabeli sa 76, a Redsi će morati u kvalifikacije za LŠ. Arsenal je peti sa 75 bodova i igraće u Ligi Evrope. Mančester junajted je šesti sa 69 bodova, a ovaj klub će naredne srede igrati u finalu Lige Evrope protiv Ajaksa. U slučaju trijumfa "crveni đavoli" će igrati u LŠ, a a u suprotnom u LE. Everton je osvojio sedmo mesto i igraće kvalifikacije za LE. Iz Premijer lige ispali su Hal, Midlsbro i Sanderlend. Tabela: Čelsi 93, Totenhem 86, Mančester siti 78, Liverpul 76, Arsenal 75, Mančester junajted 69....