GROBARI DRHTALI DO KRAJA

(VIDEO) OLIMPIJAKOS ISCRPEO CRNO-BELE: Umorni Partizan jedva srušio Javor, Suma postigao prvenac

Fudbaleri Partizana savladali su Javor u Humskoj 2:1 (1:0) u utakmici drugog kola Superlige Srbije.

> 21:04h

Crno-beli posle dva kola imaju šest bodova, dok su Ivanjičani ostali na tri.

Golove za Partizan postigli su Uroš Đurđević u sedmom minutu i Sejduba Suba u 85, kome je to bio prvenac u crno-belom dresu, dok je poraz gostiju ublažio njihov kapiten i bivši igrač Partizana Milovan Milović u 89.

Parni valjak je večeras bio u sporom ritmu. Trener Miroslav Đukić izmešao je karte u odnosu na prethodne ovosezonske utakmice, pa, između ostalog, dvojice Brazilaca Leonarda i Evertona nije bilo ni na klupi.

Ipak, šampion je rano "otvorio" rivala, već u sedmom minutu. Malobrojni "grobari" očekivali su još jednu goleadu u Humskoj, sličnu onoj u prvom kolu protiv Mačve (6:1). Međutim, od toga nije bilo ništa.

Crno-beli su delovali iscrpljeno, verovatno od duela sa Olimpijakosom, a možda su neki od njih mislima već bili u revanšu u Pireju. U svakom slučaju, nisu bili preterano opasni, osim što je Danilo Pantić propustio nekoliko prilika.

Kada su Ivanjičani shvatili da imaju šansu, zapretili su nekoliko puta.

Ipak, golova nije bilo sve do 85. minuta kada je Suma, koji je u igru ušao 20 minuta, zatresao mrežu Javora.

U 89. minutu Milović je prepolovio prednost domaćina i uneo neizvesnost u završnicu, ali Javor nije imao snage da makar još jednom zapreti i eventualno izjednači.

Partizanu predstoji drugi meč sa Olimpijakosom u sredu u Pireju, a onda za vikend i duel trećeg Superligaškog kola sa Spartakom u Subotici, dok će Javor dočekati Mačvu.

KRAJ - 2:1!

89. minut - GOOOLLL - 2:1 - MILOVIĆ! Kapiten Javora i bivši igrač Partizana glavom je pogodio mrežu i uneo neizvesnost u završnicu.

85. minut - GOOOLLL - 2:0 - SUMA! Miletić je proigrao Sumu, koji nije dobro zahvatio loptu, ali dovoljno za prvenac u crno-belom dresu.

79. minut - Uspavanka u Humskoj...

76. minut - Dribling Sume.

72. minut - Šut je probao i Đurđević.

66. minut - Zapretio je Jovanović. Međutim, njegov snažan šut fijuknuo je preko gola.

65. minut - Đukić je izvršio i poslednju izmenu - ušao je Suma! Izašao je Pantić.

59. minut - Druga izmena kod crno-belih - Radin umesto povređenog Jevtovića.

54. minut - Prva izmena kod Partizana, Đorđe Jovanović zamenio je Tavambu.

53. minut - Još jedan pokušaj Pantića, ovaj put je tukao preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - 1:0!

45+2. minut - ŠANSA za JAVOR! Odličan centaršut Terzića, Tripković je šutirao glavom, a Kljajić odbranio.

42. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Ponovo je Pantić u prilici, šutirao je sa 11 metara, a Đogatović odbranio.

41. minut - Dve opasnosti po gol Partizana u samo nekoliko sekundi. Prvo je Terzić probio po desnom krilu, ali je njegov centaršut presekao golman Kljajić, a onda je Kiković za malo pred gola.

38. minut - Bivši igrač Partizana, a sadašnji Javora, Brazilac Eliomar tukao je jako i precizno iako je bio iskosa sa desne strane na 20-ak metara od gola. Kljajić je odbranio.

37. minut - ŠANA ZA PARTIZAN! Tavamba je uposlio Pantića, koji je sa desetak metara iz okreta šutirao pored gola.

30. minut - Šut Đurđevića iz slobodnog udarca pored "živog zida", Đogatović brani.

29. minut - I Tavamba je probao sa distance, ali loše.

28. minut - Solidan pokušaj Jankovića iz daljine - pored gola.

25. minut - Prvi opasan napad gostiju. Kiković je prošao nekoliko igrača Partizana i proigrao na levom krilu Krnića, koji je loše centrirao, a imao je Tripkovića pred golom.

20. minut - U Humskoj se ništa zanimljivo ne događa posle gola Đurđevića.

7. minut - GOOOLLL - 1:0 - ĐURĐEVIĆ! Fantastičan centaršut Vulićevića sa desnog krila, Đurđević je sa desetak metara glavom matirao Đogatovića.

1. minut - Uzbuđenje posle samo 25 sekundi! Janković je sa četiri metra šutirao glavom, lopta je otišla pored gola, a sudija Ilić je na asistenciju pomoćnika Olajoša dosudio ofsajd, koga nije bilo.

1. minut - Sudija Milan Ilić je dao znak da meč počne.

Leonardo nije ni na klupi Partizana, baš kao i drugi Brazilac Everton...

PARTIZAN: Kljajić - Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, El Monir - Jevtović, Kosović, Janković, Pantić - Tavamba, Đurđević.

JAVOR: Đogatović - Amanović, Milović, Karišik, Terzić - Mitošević, Kiković, Milanović - Eliomar, Tripković - Krnić.

Sudija: Milan Ilić (Ćuprija).

BLOG UŽIVO:

18:58 - Leonardo je sa porodicom na tribinama.

18:55 - Slaba poseta u Humskoj...

18:50 - Trenutno je 29 stepeni...

18:40 - Đukić: Najteže dobiti unapred dobijene utakmice

"Čeka nas bitan i težak meč protiv Javora, posebno što dolazi posle utakmice sa Olimpijakosom. Moramo da budemo maksimalno koncentrisani, najteže je pobediti u već dobijenim utakmicama. Želim da izađemo sa istim stavom kao protiv Olimpijakosa, ne verujem da će u tom slučaju biti ikakavih problema", rekao je trener Partizana Miroslav Đukić.

18:28 - Tradicija na strani crno-belih

Partizan je dovio sedam poslednjih međusobnih susreta sa Javorom. Na svom stadionu je u 13 utakmica ovom rivalu samo triput prepustio po bod, a savladao ga deset puta.

18:15 - Otišao Nemanja Mihajlović

Partizan je juče i zvanično ostao bez Nemanje Mihajlovića, koji je prešao u Herenven.

18:00 - I Partizan i Mačva pobedili na premijeri

Partizan je odbranu titule počeo ubedljivom pobedom kod kuće u prvom kolu nad novajlijom u ligi Mačvom - 6:1.

U međuvremenu, crno-beli su izgubili 1:3 od Olimpijakosa u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Partizanu je današnji duel sa Javorom uvertira za revanš sa Olimpijakosom u sredu u Pireju.

I Javor je na startu prvenstva zabeležio pobedu, i to minimalnu nad Borcem.