A TEK JE PRVO VEČE

(VIDEO) LUDNICA NA STARTU LIGE ŠAMPIONA: Čak 28 golova, Mesi rešio derbi s Juventusom, Živković asistent

Počelo je! Utakmicama prvog kola u grupama A, B, C i D startovala je nova sezona Lige šampiona.

> 23:15h

Prvo veče elitnog evropskog takmičenja bilo je ludo. Na osam utakmica postignuto je čak 28 golova!

Centralna figura večeri bio je Lionel Mesi, koji je u trijumfu Barselone nad Juventusom od 3:0 (1:0) postigao dva gola i učestvovao u akciji kod pogotka Ivana Rakitića. Prethodno, pogodio je stativu...

Na ovaj način Barselona se, makar donekle, revanširala Juventusu za neuspeh u četvrtfinalu prošlosezonske Lige šampiona.

"Stara dama" je delovala ozbiljno na terenu "Nou Kampa" u prvom poluvremenu, ali je gol Mesija u poslednjim trenucima tog dela igre očigledno "razbio" Juventus, jer u nastavku šampion Italije nije ličio na sebe. A to Barsa ne prašta.

Bio je to meč Grupe D u kojoj je Sporting kao gost u Pireju pobedio 3:2. Portugalci su već na poluvremenu imali ogromnu prednost 3:0, a Pardo je u poslednjim minutima utakmice sa dva gola ublažio neuspeh crveno-belih.

Doskorašnji napadač Partizana Uroš Đurđević igrao je za Olimpijakos kao starter, do 62. minuta.

Andrija Živković je zabeležio asistenciju kod gola Seferovića u 51. minutu, ali je Benfika u Lisabonu izgubila od CSKA. Rusi su napravili preokret i trijumfovali 2:1 na premijeri u Grupi A.

U istoj grupi Mančester junajted nije imao problema sa Bazelom (3:0). Za ekipu Žoze Murinja ceo meč odigrao je Nemanja Matić, dok je kapiten Pol Pogba već u 19. minutu napustio teren zbog povrede.

Bajern je lako savladao Anderleht 3:0 u Grupi B. Kada su Bavarci u 11. minutu poveli golom Levandovskog iz penala, a pritom su gosti ostali sa igračem manje, jer je isključen Kums, bilo je jasno da od iznenađenja na "Alijanc areni" nema ništa.

U timu Anderlehta bio je Uroš Spajić.

PSŽ se popeo na vrh Grupe B jer je deklasirao Seltik u Glazgovu - 5:0. Napadački trio Kavani, Nejmar, Mbape bio je nemilosrdan!

U Grupi C Čelsi je razmontirao debitanta u Ligi šampiona Karabag (6:0), dok su Roma i Atletiko Madrid odigrali bez golova u meču koji su vodile srpske sudije na čelu sa Mažićem.

KRAJ!

90+3. minut - OLIMPIJAKOS - SPORTING 2:3 - PARDO!

90+1. minut - BAJERN - ANDERLEHT 3:0 - KIMIH!

90. minut - OLIMPIJAKOS - SPORTING 1:3 - PARDO!

85. minut - SELTIK - PSŽ 0:5 - LAVANI!

84. minut - MANČESTER JUNAJTED - BAZEL 3:0 - RAŠFORD!

83. minut - SELTIK - PSŽ 0:4 - LUSTIG AUTOGOL!

82. minut - ČELSI - KARABAG 6:0 - BATŠUAJI!

76. minut - ČELSI - KARABAG 5:0 - BATŠUAJI!

72. minut - ČELSI - KARABAG 4:0 - BAKAJOKO!

71. minut - BENFIKA - CSKA 1:2 - ŽAMALETDINOV!

69. minut - BARSELONA - JUVENTUS 3:0 - MESI!

65. minut - BAJERN - ANDERLEHT 2:0 - ALKANTARA!

63. minut - BENFIKA - CSKA 1:1 - VITINJO iz PENALA!

56. minut - BARSELONA - JUVENTUS 2:0 - RAKITIĆ! Golu je prethodila akcija Mesija.

55. minut - ČELSI - KARABAG 3:0 - ASPILIKUETA!

53. minut - MANČESTER JUNAJTED - BAZEL 2:0 - LUKAKU!

52. minut - STATIVA MESIJA! Juventus je imao sreće...

51. minut - BENFIKA - CSKA 1:0 - SEFEROVIĆ! ASISTENCIJA ŽIVKOVIĆA!

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45. minut - BARSELONA - JUVENTUS 1:0 - MESI!

43. minut - OLIMPIJAKOS - SPORTING 0:3 - FERNANDEZ!

40. minut - SELTIK - PSŽ 0:3 - KAVANI iz PENALA!

35. minut - MANČESTER JUNAJTED - BAZEL 1:0 - FELAINI!

34. minut - SELTIK - PSŽ 0:2 - MBAPE!

30. minut - ČELSI - KARABAG 2:0 - ZAPAKOSTA! GOLČINA!

19. minut - SELTIK - PSŽ 0:1 - NEJMAR!

13. minut - OLIMPIJAKOS - SPORTING 0:2 - MARTINS!

11. minut - BAJERN - ANDERLEHT 1:0 - LEVANDOVSKI iz PENALA!

10. minut - Penal za Bajern! Sumnjivo! Da li je Kums faulirao Levandovskog van kaznenog prostora?! U svakom slučaju, igrač Anderlehta je isključen!

5. minut - ČELSI - KARABAG 1:0 - PEDRO!

2. minut - OLIMPIJAKOS - SPORTING 0:1 - DUMBIJA!

20:35 - Mažić u Rimu

Srpska sudijska ekipa predvođena Miloradom Mažićem deliće pravdu u Rimu na meču Roma - Atletiko Madrid.

19:45 - Đurđević, Živković, Kolarov, Spajić i Matić starteri

Petorica srpskih internacionalaca su večeras starteri, i to Uroš Đurđević u Olimpijakosu, Andrija Živković u Benfiki, Aleksandar Kolarov u Romi, Uroš Spajić u Anderlehtu i Nemanja Matić u Mančester junjatedu.

19:40 - Derbi starih znanaca na Nou Kampu

Derbi prvog kola igraju Barselona i Juventus. Ova dva velikana često su se sastajala prethodnih sezona. Barsa je u finalu Lige šampiona 2015. pobedila 3:1, a Juve je bio uspešniji prošle sezone kada je preko Mesija i drugova stigao do polufinala (3:0, 0:0).

19:30 - Real brani titulu

Titulu prvaka Evrope brani Real Madrid. "Kralj" je dvostruki uzastopni osvajač Lige šampiona, a u finalu prošle sezone u Kardifu je ubedljivo savladao Juventus 4:1.

Ekipa Zinedina Zidana će pokušati da veže tri titule, što je do sada uspelo samo Bajernu, koji je bio najbolji u sezonama 1973/74, 1974/75 i 1975/76.