eVROLIGA

ZVEZDA U RUSIJI SIJALA SAMO POLUVREME: Himki za dva minuta treće četvrtine rešio pitanje pobednika i zamrzao Zvezdu na minus 7

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Himkija 85:78 (28:20, 16:23, 11:21, 23:21) u trećem kolu Evrolige.

Košarka
> 21:06h

Izabranici trenera Dušana Alimpijevića, dva dana pre meča sa Makabijem u Beogradu, imaju jednu pobedu i dva poraza, dok Rusi imaju maksiumalan učinak.

Zvezda je dobro počela meč povela 9:4, ali je tada ruski tim serijom 7:0 prvi put došao do vođstva. Ono je ubrzo sustignuto, a posle trojke Dobrića, Zvezda je u sedmom minutu još jednom imala prednost (14:11). Nakon toga trojke su pogodili Bjelica i Feldin na jednoj i Stefan Marković i Aleksej Šved na drugoj strani, pa je posle osam minuta bilo 20:18. Gostujuća ekipa je ubacila 5 trojki i time uspela da anulira prednost Himkija u skoku. Feldin je postigao 12 poena, što je osnovni razlog vođstva Beograđana (28:20) posle deset minuta igre.

Himki je za 52 sekunde druge deonice napravio seriju 5:0, što je Alimpijevića nateralo da zatraži minut odmora.

Zvezda je posle toga imala i sedam poena prednosti (32:25), ali je poluvreme posle slobodnih bacanja Radičevića rešila u svoju korist sa pola koša prednosti (44:43).

Posle poena Bjelice, Himki je serijom 8:0 uz trojke Šveda i Andersona preokrenuo (51:46) i opet kao i u drugoj četvrtini naterao Zvezdinog trenera Dušana Alimpijevića da zatraži minut odmora. Zvezda je nastavila sa napadima koji nisu donosili poene, a Himki je sa druge strane "malo po malo" uspostavljao ritam koji mu odgovara i dizao razliku.

Zvezda je pokušavala da uhvati priključak. Napad nije funkcionisao kao u prvoj deonici pa je, iako uz aktivan rezultat do pred kraj (prišli na minus 4, manje od tri minuta pre kraja), poraz bio neminovan.

HIMKI - CRVENA ZVEZDA 85:78 (20:28, 23:16, 21:11, 21:23)

Dvorana: "Mitišč areni". Sudije: Migel Perez, Spiros Gontas, Amit Balak.

HIMKI: Robinson 9, Šved 18, Tajler, Valtsev, Zajtsev 2, Marković 10, Monia, Gil 6, Todorović, Zubkov 2, Anderson 24, Dženkins 6, Tomas 8.

ZVEZDA: Radičević 9, Davidovac, Lazić 2, Lazarević, Antić 6, Dobrić 3, Feldin 14, Janković, Ročesti 13, Lesor 12, Jovanović 4, Bjelica 15.

Četvrta četvrtina

40. minut 76:85 - Kraj utakmice

39. minut 74:81 - Anderson je ubacio sva tri bacanja

38. minut 74:78 - Zvezda se trojkom Bjelice i dvojkom Lesora vratila u meč

37. minut 69:78 - Zvezda ne dolazi do brzih i lakih poena

34. minut 61:74 - Šved drži situaciju pod kontrolom

30. minut 55:64 - Zvezda se bori da uhvati priključak

28. minut 52:62 - Himki čuva dvocifrenu prednost

25. minut 48:56 - Zvezda je ubrzala igru i nam realizaciju

22. minut 46:51- Himki vodi posle trojki Andersona i Šveda i serije 8:0

21. minut 46:43 - Bjelica je pogodio

Treća četvrtina

20. minut 44:43 - Radičević je sa penala vratio prednost Zvezdi

20. minut 42:43 - Marković donosi Himkiju prednost posle dugo vremena

19. minut 42:39 - Zvezda ne da Himkiju priliku da povede

16. minut 35:35 - Zvezda je popustila u odbrani, pa se Himki vratio u meč

12. minut 33:25 - Odličan potez Radičevića, a zatim i prodor, posle kojeg je ubacio jedno bacanje

12. minut 30:25 - Lesor je upisao prve poene Zvezde u drugom kvartalu

11. minut 28:25 - Himki je za 52 sekunde napravio seriju 5:0

Druga četvrtina

10. minut 28:20 - Zvezda je ubacila 5 trojki i time uspela da anulira prednost Himkija u skoku. Feldin je ubacio 12 poena

9. minut 21:18 - Serija po dve trojke na obe strane

7. minut 14:11 - Trojka Dobrića, ekipe se za sada smenjuju u vođstvu

6. minut 9:9 - Anderson je pogodio trojku

4. minut 7:4 - Zvezda za sada igra dobru odbranu i miran napad

1. minut 4:0 - Dobar start za goste

Prva četvrtina

Trener košarkaša Crvene zvezde Dušan Alimpijević izjavio je da se gostovanjem kod Himkija u Evroligi nastavlja žestok ritam utakmica i da će njegov tim učiniti sve što može kako bi se pokazao u pravom svetlu.

"Igramo protiv izvanrednog sastava, Himki je svojim potezima tokom prelaznog roka pokazao da ne želi i neće biti tek učesnik Evrolige. Sa rosterom koji predvodi Aleksej Šved, imaju ozbiljne namere u VTB i Evroligi. Tu je i naš Stefan Marković, jedan od najboljih plejmejkera u Evropi i igra u oba pravca podjednako dobro, Čarls Dženkins, koji je toliko puta pokazao kvalitet, ali i osobinu koju nemaju mnogi stranci – da je spreman da se podredi timu u potpunosti", rekao je Alimpijević.

Crveno-beli će sa istim sastavom kao u Zagrebu biti i u Rusiji, što znači da će Dejan Davidovac ponovo igrati umesto Marka Kešelja.

Utakmica trećeg kola Evrolige između Himkija i Crvene zvezde igra se od 19 sati u "Mitišči areni" u Podmoskovlju. Samo dva dana kasnije crveno-bele očekuje novi evroligaški duel, protiv Makabija u Beogradu.

Kurir sport, Foto: Euroleague.net