Crna serija traje

(KURIR TV) BASKONIJA UGASILA ZVEZDU: Peti uzastopni evroligaški poraz crveno-belih pred 5.500 Delija u Areni

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Baskonije 81:85 (17:22, 21:25, 19:17, 24:21) u meču 9. kola Evrolige, koji je igran u beogradskoj Areni, pred 5.500 navijača, koji su prvo gledali duel fudbalske Lige Evrope BATE Borisov - Crvena zvezda (0:0), a zatim tokom košarkaškog meča skandirali ime generala Vojske Republike Srpske Ratka Mladića.

Košarka
> 22:51h

Crvena zvezda, kojoj je ovo peti uzastopni poraz, je ostala na dve pobede, dok je Špancima ovo četvrti trijumf.

Zvezda je tokom prvog poluvremena gotovo sve vreme bila u zaostatku, koji se povećavao posle koša Bjelice za vođstvo (9:8). baskonija je napre imala sedam poena prednosti pred kraj prve deonice, koja se završila sa 22:17 za Špance, da bi u drugih deset minuta imala i četrnaest poena viška (46:32). Španci su u tom intervalu napravili seriju 12:0 i utišali navijače u Areni.

Zvezda je na pšočetku nastavka iamala mnogo problema u skoku pod svojim košem, ali je u 24. minutu posle trojke Jankovića prišla na 48:52. nakon toga tim trenera Alimpijevića je popustio u odbrani, pa je Baskonija u poslednji kvartal ušla sa plus sedam 64:57.

Lesor je pet minuta pre kraja serijom poena, usepeo da dovede Zvezdu do izjednačenja 73:73 i očekivala se drama u Areni. Izabranici trenera Alimpijevića su zatim i poveli kada je Davidovac pogodio dva bacanja. Dva i po minuta pre kraja bilo je nerešeno 78:78. Tada je Tima pogodio dvojku za vođstvo Španaca, posle čega Zvezda nije uspela da se spasi petog uzastopnog poraza u Evroligi.

ZVEZDA - BASKONIJA 81:85 (17:22, 21:25, 19:17, 24:21)

Dvorana: Beogradska arena. Sudije: Paterniko, Koromilas, Silva.

ZVEZDA: Radičević, Dangubić, Davidovac 7, Lazić 2, Dobrić 17, Feldin 10, Apić, Janković 8, Ročesti 4, Lesor 19, Jovanović 5, Bjelica 9.

BASKONIJA: Vildoza, Gonzalez, Tima 15, Voihtman 17, Malmanis 3, Uertas 3, Buboa 10, Dženins 13, Grejndžer 6, Porije 2, Martinez, Šengelija 13.

Četvrta četvrtina

40. minut 81:85 - Kraj utakmice

38. minut 78:81 - Španci vode, Alimpijević traži minut odmora

38. minut 78:78 - Trojka Dobrića

35. minut 75:73 - Zvezda vodi posle dva bacanja Davidovca

35. minut 73:73 - Lesor drži Zvezdu u igri

33. minut 65:73 - Baskonija odbija naapade Zvezde

32. minut 63:69 - Davidovac vraća trojku

31. minut - 60:66 - Trojka Feldina

Četvrtaa četvrtina

30. minut 57:64 - Zvezda je kažnjena za lošu odbranu

27. minut 50:59 - Trojka Maomanisa

24. minut 48:52 - Trojka Jankovića

23. minut 42:52 - Ročesti je potuno van ritma iz igre je pogodio samo dve dvojke

22. minut 38:47 - Zvezda ima mnogo ptoblema sa skokom u odbrani

Treća četvrtina

20. minut 38:47 - Poluvreme je završeno kucanjem Lesora

19. minut 32:46 - Baskonija je u seriji 12:0, dvorana je utišana

16 minut 32:39 - Španci su u mini seriji 5:0

15. minut 32:34 - Zvezda drži priključak dobrim skokom u napadu

14. minut 24:30 - Zvezda je mnogo poena primila iz kontranapada

12. minut 24:26 - Feldin pogađa trojku sa 8 metara, a zatim i dvojku

Druga četvrtina

10. minut 17:22 - Od kako je povela košem Bjelice, Zvezda je ušla u kontraritam što su Španci iskoristili i dobili prvu deonicu

7. minut 10:14 - Ekipe se smenjuju u vođstvu

5. minut 9:7 - Bjelica je pogodio uz faul, a zatim realizovao dodatno bacanje

2. minut 4:5 - Meč se tek zahuktava

Prva četvrtina

Ljubimaci Delija večeras uz Zvezdu

U Areni su bivši igrači Zvezde De Markus Nelson i Omar Kuk

Zvezda je zabeležila četiri vezana poraza, nakon čega ima skor od dve pobede i šest poraza, pa protiv Baskonije traži prekid negativne serije i povratak "na noge" u elitnom Evropskom takmičenju.

Baskonija u Beograd dolazi nakon ubedljive pobede na gostovanju u Kaunasu protiv Žalgirisa u prošlom kolu i nakon osam odigranih utakmica ima skor od tri pobede i pet poraza.

Trener Crvene zvezde Alimpijević izjavio je da Baskonija nakon promene trenera igra preporođeno i da u dobrom ritmu dolazi Zvezdi na megdan.

"Očekuje nas težak meč, kao i svaki u Evroligi. Baskonija u poslednjih nekoliko nedelja igra izvanredno, a ogroman individualni kvalitet pojedinaca je stavljen u službu tima, što je donelo rezultat, kao i promena trenera. Moramo da odigramo maksimalno dobro u oba pravca", rekao je Alimpijević.

On je dodao da Zvezda želi da svojim navijačima pruži pobedu, koja bi dosta značila njegovim izabranicima.

"Želimo da odigramo dobro i stignemo do pobede. Jasno je da nam je podrška navijača mnogo važna i da nam donosi mnogo u pokušaju da dođemo do novih bodova", rekao je trener crveno-belih.

Meč devetog kola Evrolige između Crvene zvezde i Baskonije igra se od 21.00 čas u "Štark areni".

Kurir sport, Foto: Dado Đilas