SERIJA A

(VIDEO) BURNO U FIRENCI: Fiorentina besna na sudiju zbog penala, Juventus pobedio i popeo se na vrh tabele

Fudbaleri Juventusa ostvarili su pobedu na teškom gostovanju u Firenci, gde su savladali Fiorentinu 2:0 (0:0) u premijernom meču 24. kola Serije A.

"Stara dama" će makar do sutra uveče biti lider sa 62 boda, dva više od Napolija, koji u subotu igra sa Lacijom.

Fiorentina ostaje na 11. mestu sa 31 bodom.

Burno je bilo na "Artemio Frankiju".

Domaćin je mnogo zamerio mladom sudiji Marku Gvidi što je prvo dosudio penal, pa promenio odluku posle pregledanog snimka situacije, iako je bilo očigledno da je Đorđe Kjelini igrao ruku u šesnaestercu.

Mogla je "viola" i do vođstva u prvom poluvremenu, Dias je imao veliku šansu, ali je pogodio stativu.

A onda je Juventus u nastavku slomio otpor domaćina.

Federiko Bernardeski, koji je prošlog leta upravo iz Fiorentine stigao u Juventus, postigao je gol u 56. minutu iz slobodnog udarca, a konačan rezultat postavio je Gonzalo Iguain u 86.

Za domaćina je ceo meč odigrao bivši igrač Partizana Nikola Milenković.

Utakmicu je obeležio jubilej golmana i kapitena crno-belih Đanluiđija Bufona, koji je večeras odigrao 500. prvenstvenu utakmicu za Juventus.

Ovaj meč odigran je u petak kako bi crno-beli imali više vremena za odmor i pripremu prvog meča osmine finala Lige šampiona sa Totenhemom.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)