spektakl

(VIDEO) JORGANDŽIJE POLAKO POSUSTAJU U ŠAMPIONSKOJ TRCI: Viljareal golom u poslednjim sekundama meča savladao Atletiko Madrid

Fudbaleri Viljareala pobedili su večeras na svom terenu Atletiko Madrid sa 2:1, u utakmici 29. kola španskog prvenstva i popeli se na peto mesto na tabeli.

Atletiko je poveo u 20. minutu golom Antoana Grizmana iz jedanaesterca, a Viljareal je pobedio golovima dvostrukog strelca Enesa Unala. On je izjednačio u 82. minutu, a pobedonosni pogodak postigao je u prvom minutu nadoknade vremena.

Ekipa Dijega Simeonea je ostala na drugom mestu i ima 11 bodova zaostatka za prvoplasiranom Barselonom, koja je danas pobedila Atletik Bilbao sa 2:0.

Viljareal se posle 14. prvenstvene pobede popeo na peto mesto sa 47 bodova i ima dva boda više od šestoplasirane Sevilje. Peto mesto u Primeri vodi direktno u Ligu Evropa, a šesto u kvalifikacije za to takmičenje. Prva četiri mesta vode u grupnu fazu Lige šampiona.

U drugoj utakmici, Selta je u Vigu odigrala 0:0 sa Malagom.

Selta zauzima 10. mesto na tabeli sa 39 bodova, a Malaga je poslednja sa 14.