superliga

(VIDEO) PARTIZAN ODLOŽIO ZVEZDINO SLAVLJE: Crno-beli se osvetili Radničkom za poraz u Nišu

Fudbaleri Partizana savladali su na svom terenu ekipu Radničkog iz Niša sa 3:1 u okviru 33. kola Superlige Srbije.

Fudbaleri Partizana uspeli su posle preokreta da pobede ekipu Radničkog iz Niša.

Odmah su crno-beli silovito krenuli u napade, ali promašivali su redom Ivanović, Đerlek, Ožegović. Ipak, kako to biva u fudbalu, odmah stigne kazna za promašene prilke, a strelac je bio bivši igrač Crvene zvezde Pavkov. Nije dugo trajalo slavlje gostiju, vrlo brzo je Ivanović izjednačio rezultat.

Isti igrač je na isteku prvog poluvremena još jednom pogodio, pa je Partizan na veliki odmor otišao sa golom prednosti.

U nastavku se igralo dosta otvorenije. Ređale su se šanse na obe strane, ali Tošić je jedini uspeo da pogodi i uveća prednost crno-belih.

Ovom pobedom Partizan je uspeo da ostane u trci za trofej, ali šanse su minimalne. Zvezdi je dovoljna još jedna pobeda, a to se može desiti već u narednom kolu kada crveno-beli gostuju u Kruševcu.

DRUGO POLUVREME:

88. minut - Iz igre izlazi Ivanović, u igru je ušao mladi Đorđe Jovanović.

78. minut - Ivanović je izbio sam ispred gola Radničkog i pokušao je da obiđe Šaranova, ali golman iz Niša je izašao kao pobednik.

76. minut - Navijači Partizana su na nekoliko mminuta prekinuli meč zbog bakljade.

74. minut - Iz igre je izašao Tošić, u igru je ušao Marko Jovanović.

72. minut - Iz igre izlazi Aksentijević, u igru ulazi Jovanović.

69. minut - Odlična šansa za Ivanovića, ali Šaranov je bio brži i uspeo je da uđe u šut napadaču Partizana.

66. minut - Iz igre izlazi Ožegović, u igru je ušao Saša Ilić.

62. minut - Odlična šansa za goste. Igrač radničkog je promešao celu odbranu crno-belih, ali je otišao dosta u ugao pa nije mogao lepo da šutne. Lopta je pogodila stativu.

57. minut - GOOOOOL - Zoran Tošić pogađa gol Radničkog.

46. minut - Startovao je drugi deo igre.

PRVO POLUVREME:

45. minut - Poluvreme.

45. minut - GOOOOL - Sjajan pogodak Ivanović za vođstvo Partizana.

42. minut - Ivanović je odlično probio sa leve strane, i Partizan je ima dva na jedan. Ali Ivanović je loše centrirao i lopta je otišla u aut. Propala je odlična prilika za crno-bele.

35. minut - Nova odlična šansa za Partizan. Posle jedne duge lopte Ivanović je izbio sam ispred gola Radničkog, ali pošto je otišao u stranu, golman Šaranov ga je stigao pa Ivanović nije mogao bolje da šutira.

29. minut - Partizan je pogodio, ali sudija je podigao zastavicu i gol je ipak poništen. Antonov je bio u ofsajdu.

22. minut - Puca na sve strane u Humskoj, sa nekih 20 metara Mićić je raspalio po lopti, ali se golman Partizana Marko Jovičić bacio i nekako izbacio loptu u korner.

Tavamba ovaj meč gleda sa tribina.

18. minut - Odlična šansa za Partizan. Sa ivice šesnaesterca šutirao je Ivanović, ali je lopta prošla koji centimetar pored desne stative.

16. minut - GOOOOOL - Partizan izjednačio preko Ivanovića.

13. minut - GOOOOOL - Pavkov dovodi goste u vođstvo.

13. minut - Odlična šansa za Radnički, ali Jovičić je bio na visin zadatka.

4. minut - Prva šansa za Partizan. Marko Đerlek je odlično šutirao, ali mreža je ostala netaknuta.

Sastavi:

Partizan: Jovičić - N.R. Miletić, Marković, Jevtović, Antonov – Tošić, Zdjelar, Pantić, Đerlek – Ivanović, Ožegović. Radnički: Šaranov - Aksentiojević, Petrović, Simunović, N. Stanković - Mićić, Lalatović - Mrkić, Sl. Stojanović, Babić - Pavkov.

U slučaju da crno-beli ne slave danas Crvena zvezda će postati novi šampion. U suprotnom, Zvzeda će u narednom kolu pobedom uspeti sama da obezbedi titulu.

Ova dva kluba su ove sezone već odigrali dva meča. U oba susreta slavio je domaćin. U Nišu je Radnički dobio rezultatom 1:0, dok je u Beogradu bilo 3:1 za crno-bele.

Radniči zaostaje šest bodova za ekipom Spartaka, koja se trenutno nalazi na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Partizan za prvoplasiranom Zvezdom zaostaje čak 12 bodova, uz meč manje.