PUTUJ EVROPO I NE MISLI NA NAS

BRUKA PARTIZANA: Crno-beli očajni u porazu od Bešiktaša u Istanbulu. Pepe pokopao sve nade beogradskog tima!

Fudbaleri Partizana završili su ovogodišnje učešće u evropskim kupovima.

> 21:56h

Crno-beli su poraženi u Istanbulu od Bešiktaša sa 3:0 (2:0) i nisu uspeli da se domognu grupne faze Lige Evrope.

Partizan je pokušao da nadoknadi beogradskih 1:1, ali nije imao ni snage ni znanja da to i sprovede u delo.

Koban po crno-bele bio je Portugalac Pepe, strelac dva gola. Prvi je postigao u 37. minutu posle odlične akcije domaćeg tima. Kvarežma je centrirao, a Pepe glavom lobovao Stojkovića.

Na 2:0 povisio je Ozjakup posle duplog pasa sa Larinom.

Pepe je drugi gol na meču postigao u 69. minutu, i to ponovo glavom posle centaršuta.

Partizan je odigrao očajnu utakmicu. Sem stative Pantića na početku drugog poluvremena, crno-beli nisu opasnije pripretili Bešiktašu.

BEŠIKTAŠ - PARTIZAN 3:0 (2:0)

(Prva utakmica 1:1)

Stadion: Vodafon arena

Gledalaca: 35.000

Sudija: Ovidiju Hategan (Rumunija)

Strelci: Pepe 38. i 69. minut, Ozjakup 45. minut

BEŠIKTAŠ (4-3-3): Juvakuran - Gonul, Vida, Pepe, Adrijano - Ujsal (K), Medel, Arslan - Kvarežma, Larin, Erkin.

PARTIZAN (4-2-3-1): Stojković (K) - N. R. Miletić, Marković, Valijente, N. G. Miletić - Šćekić, Zdjelar - Zakarić, Pantić, Ivanović - Rikardo Gomeš.

KRAJ UTAKMICE

80. minut - Žuti karton za Nikolića

Napadač Partizana Nemaja Nikolić dobio je žuti karton.

69. minut - Pepe ponovo strelac

Portugalac Pepe je, čini se, definitivno pokopao sve nade Partizana da ostane u Evropi. Pepe je nadvisio Gomeša u šesnaestercu crno-belih i po drugi put matirao Stojkovića.

63. minut - Žuti karton za Rikarda Gomeša

Drugi žuti karton za fudbalere Partizana, dobio ga je napadač Gomeš.

62. minut - Treća izmena u Partizanu

Poslednji adut Zorana Mirkovića. Umesto Ivanovića u igri je Suma.

62. minut - Ozjakup šutira preko gola

Nova prilika za Bešiktaš, ali Ozjakup sa desetak metara šutira preko gola.

59. minut - Gonul je propustio sjajnu priliku

Bešiktaš se trgao posle perioda dominacije Partizana, ali šutira preko gola.

58. minut - Izmena u Partizanu

Umesto Šćekića u igri je Rumun Enake.

57. minut - Pantić pogodio stativu

Mnogo sreće je imao Bešiktaš. Zakarić je ušao u šesnaesterac iskosa sa desne strane, uputio povratnu za Pantića, a ovaj šutirao i pogodio stativu.

46. minut - Partizan je krenuo nešto ofanzivnije

Već u prvom minutu drugog poluvremena gosti su imali opasnu akciju. Pantić je šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta je išla u ivicu gola, ali je Juvakuran izbacio loptu u korner.

46. minut - Izmena u Partizanu

Umesto defanzivca Svetozara Markovića u igri je napadač Nemanja Nikolić.

KRAJ 1. POLUVREMENA

45. minut - Ozjakup duplira prednost

Ponovo je odbrana Partizana ispala, a Ozjakup posle duplog pasa sa Larinom matirao Stojkovića.

42. minut - Miletić zaradio prvi žuti karton

Nemanja R. Miletić je zaradio prvi žuti karton na meču, i to zbog oštrog starta.

38. minut - Pepe donosi prednost Bešiktašu

Kakav jeftin pogodak je primio Partizan, i to u trenutku kada je imao egal na terenu. Kvarežma je izveo slobodan udarac sa sredine terena, nabacio loptu u peterac Partizana, a tamo niko nije pratio Pepea. Portugalac je glavom ubacio loptu u mrežu.

33. minut - Kvarežma je šutirao, Stojković odbranio

Opasan napad Bešiktaša, Kvarežma je prošao po levoj strani, ušao u sredinu, šutirao sa ivice šesnaesterca, a Stojković odbranio.

27. minut - Partizan je izveo prvi korner na utakmici

Partizan je stigao do prvog kornera, posle slobodnog udarca koji je izveo Pantić. Pepe je intervenisao i izbacio loptu van igre. Međutim, posle kornera koji je izveo Zakarić, nije bilo opasnosti po gol domaćina.

25. minut - Izmena u Bešiktašu

Trener turske ekipe Šenol Guneš prinuđen je da izvrši prvu izmenu. Povređenog kapitena Ujsala zamenio je Ozjakup.

18. minut - Prva ozbiljnija akcija Partizana

Partizan, koji na ovoj utakmici igra u belim dresovima, izveo je prvu ozbiljniju akciju. Kombinovali su Beograđani, pokušao je Ivanović da centrira ka Gomešu, ali na kraju ništa od opasnosti po gol.

13. minut - Larin propušta sjajnu šanu

Bešiktaš je ponovo opasno pripretio. Larin je šutirao glavom sa oko pet metara, ali je lopta otišla pored gola. Kvarežma je prethodno uputio centaršut.

12. minut - Prva velika prilika za Bešiktaš

Izveli su domaći igrači tri uzastopna kornera, a posle greške Miletića Uksal je iznenada izbio sam ispred Stojkovića, ali nije dobro zahvatio loptu.

8. minut - Žestok sudar Šćekića i Ujsala

Sudarili su se na sredini terena Šćekić i Ujsal. Fudbaler Partizana je izvukao deblji kraj pošto mu je raskrvavljena glava.

4. minut - Prvi korner na utakmici za ekipu Bešiktaša. Otklanjaju opasnost fudbaleri Partizana.

20:00 - Počela je utakmica u Istanbulu!

19:55 - Izlazak fudbalera na teren

19:33 - Zvižduci za igrače Partizana

19:25 - STADION BEŠIKTAŠA SPREMAN ZA PARTIZAN: Evo kako izgleda velelepni sportski objekat u Istanbulu (KURIR TV)

18:49 - Ovo su starteri na večerašnjoj utakmici

18:33 - Poslednji raport izveštača Kurira uoči početka utakmice možete pogledati OVDE

18:29 - Očekivanja trenera

Trener Zoran Mirković, inače bivši fudbaler rivala Bešiktaša - Fenerbahčea, uzda se i u tradiciju da je Partizan često puta kroz revanš u gostima ulazio u grupnu fazu evropskih takmičenja.

"Bešiktaš je jak protivnik, a ne ide nam na ruku što beleži slabe rezultate u poslednje vreme. Samo je pitanje dana kada će da pobeđuju. Moramo da budemo disciplinovani, odgovorni i da pokušamo da ih ugrozimo", rekao je Mirković.

Trener Bešiktaša Senol Guneš uveren je da će njegov tim eliminisati srpskog vicešampiona.

"Partizan dolazi da nas iznenadi, ali nećemo mu to dopustiti u našoj kući. Pobedićemo protivnika i izboriti mesto u Ligi Evrope. Prvi meč je bio veliki izazov, ako pogledamo 1:1 imamo prednost, ali idemo po trijumf na našem terenu bez razmišljanja šta je bilo", naveo je Guneš.

18:20 - U prvoj utakmici odigranoj pre sedam dana u Beogradu bilo je 1:1

Pobednik dvomeča beogradskih i istanbulskih crno-belih igraće u grupnoj fazi Lige Evrope, dok će poraženi završiti evropsku misiju za ovu sezonu.

Kurir sport Foto: Starsport©