LIGA NACIJA

RUSIJA SLAVILA NA GOSTOVANJU TURSKOJ: Italija i Poljska podelile bodove (VIDEO)

Fudbalske reprezentacije Italije i Poljske igrale su večeras nerešeno 1:1 u prvom kolu Grupe tri Lige nacija "A", dok je u "B" diviziji u Grupi dva Rusija na gostovanju pobedila Tursku sa 2:1.

Italija je na svom terenu u Bolonji skoro do same završnice imala zaostatak, pošto je Poljska u 40. minutu povela golom Pjotra Zelinskog na asistenciju Roberta Levandovskog.

Domaćin je ipak u 78. minutu pogotkom Žoržinja iz jedanaesterca došao do izjednačenja i boda na početku novoformiranog takmičenja Liga nacija.

Italija će naredni meč igrati za tri dana na gostovanju protiv Portugala, dok će Poljska 11. oktobra dočekati Portugal.

U "B" Ligi nacija Turska je na svom terenu izgubila od Rusije. Gosti su poveli pogotkom Denisa Čeriševa u 13. minutu, da bi izjednačenje Turskoj doneo Serdar Aziz u 41.

Rusija je pitanje pobednika rešila početkom drugog poluvremena, odnosno u 49. minutu kada je Artjom Dzjuba postigao pobednosni pogodak.

U Grupi jedan "C" divizije Albanija je sa 1:0 na svom terenu pobedila Izrael pogotkom Taulanta Džake u 55. minutu.

Fudbaleri Srbije su u Vilnjusu sa 1:0 pobedili Litvaniju, dok su Crna Gora i Rumunija igrali nerešeno bez golova.

U najlošijoj Ligi nacija "D" Farska ostrva su sa 3:1 pobedili Maltu, dok su Azerbejdžan i Kosovo igrali nerešeno bez golova.