Novak igra za novi Grend slem

ĐOKOVIĆ U FINALU US OPENA: Novak počistio sa terena Nišikorija. Za titulu igra protiv Del Potra! (VIDEO)

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale US Opena pošto je sa glatkih 3:0 (6:3, 6:4, 6:2) savladao Japanca Keija Nišikorija.

Tenis
> 09:51h

Đoković će za titulu u Njujorku igrati protiv Argentinca Huana Martina Del Potra koji je prošao u finale posle predaje Rafaela Nadala zbog povrede.

Meč je trajao 142 minuta.

Novak je mnogo bolje ušao u meč i već na početku oduzeo servis Japancu.

Ispostavilo se da je taj brejk bio i preloman za prvi set koji je trajao 37 minuta.

Početak drugog seta doneo je znatno boljeg Nišikorija. Prva dva gema trajala su neverovatnih 25 minuta, ali kada je Novak u petom gemu oduzeo servis Nišikoriju bilo je jasno da će i ovaj deo igre dobiti.

Nišikori je u celom meču imao samo dve brejk šanse, a nijednu nije iskoristio.

Posle 63 minuta igre u drugom setu Novak je rešio da "skrati" treći set. Već u trećem gemu je uzeo brejk, a u sedmom još jedan, a zatim priveo meč rutinski kraju.

3. SET

6:2 - Gotovo je! Novak je izborio osmo finale na US Openu!

5:2 - Dupli brejk Đokovića u trećem setu!

4:2 - Đoković je potvrdio brejk.

3:2 - Đoković je propustio jednu brejk šansu u ovom gemu. Od 15 iskoristio je tri u ovom meču, ali sasvim dovoljno za ubedljivo vođstvo. Nišikori ima 0/2 brejk šanse.

3:1 - Četvrti servis gem u meču koji Novak dobija sa nulom. Što je bitnije, potvrdio je brejk.

2:1 - Đoković koristi već prvu brejk šansu u trećem setu.

1:1 - Iako je Nišikori vezao dva poena za 30:30, Novak nije dozvolio brejk šansu rivalu.

0:1 - Siguran gem Nišikorija, sa nulom je dobio ovaj deo igre.

Sjajna statistika prati Novaka Đokovića na US Openu. Kada osvoji prva dva seta onda ima 39 pobeda u isto toliko mečeva. Nema razloga da ovu brojku ne poveća za jedan.

2. SET

6:4 - Gotov je drugi set! Trajao je čak 63 minuta.

5:4 - Nišikori je izborio opstanak u setu.

5:3 - Ne preterano uzbudljiv gem, Novak stiže na korak od osvajanja drugog seta.

4:3 - Pripretio je Novak, činilo se da može do novog brejka, ali je Nišikori u pravom trenutku krenuo sa dobrim prvim servisima.

4:2 - Uz malo sreće Novak je potvrdio brejk.

3:2 - Brejk! Đoković je nastavio sa lošim procentom iskorišćenosti brejk šansi. Nije iskoristio tri vezane, zatim još jednu, ali je petu pretvorio u brejk! Novak ima 2/13 brejk šanse.

2:2 - Treći servis gem u meču koji Đoković dobija sa nulom.

1:2 - Veoma dobar gem za Nišikorija, uz samo jedan izgubljeni poen stiže do novog vođstva.

1:1 - Veoma težak gem za Đokovića. Nije ga služio prvi servis, napravio je dve duple servis greške. Spasao je i dve brejk lopte.

0:1 - Maratonski gem od 13 minuta na startu drugog seta pripada Nišikoriju. Đoković je propustio čak četiri brejk šanse u ovom gemu.

1. SET

6:3 - As servisom Đoković je završio gem sa nulom, samim tim i prvi set. Prvi set je trajao 37 minuta, a ovo je bio prvi as Novaka u ovom meču.

5:3 - Šteta, Novak je imao priliku da možda već u ovom gemu završi set. Osvojio je prva dva poena, a zatim napravio tri neverovatne greške, od kojih je jedna bila smeč u mrežu.

5:2 - Kratko i ubitačno. Đoković je bez izgubljenog poena, uz vrlo malo razmenjenih udaraca, osvojio novi gem.

4:2 - Igrao se gem na razliku, Nišikori ga je dobio posle dve neiznuđene greške Đokovića.

4:1 - Đoković zadržava prednost brejka.

3:1 - Kei prekida nalet Đokovića.

3:0 - Izuzetno dobar početak srpskog tenisera. Kik servisom je potvrdio brejk, iako nije u početku gema izgledalo tako lako. Nišikori je poveo sa 15:30, ali je Novak našao način da neutrališe otpor japanskog ratnika.

2:0 - Brejk Đokovića! Novak je imao tri vezane brejk lopte, ali ih gubitak istih nije pokolebao, stekao je jednu, pa još jednu i upravo tu petu pretvorio u brejk.

1:0 - Odličan start Đokovića na servis gemu.

Šesti nosilac vodi u međusobnim duelima sa ubedljivih 14:2, ali jedan od ta dva poraza usledili su upravo na US Openu i to baš u polufinalu 2014. godine.

Ipak, Novak je čak 13 puta pobedio Japanca posle tog meča, a ove sezone čak tri puta.

Poslednji međusobni duel viđen je na Vimbldonu kada je Novak osvojio čuveni Grend slem. Srbin je tada bio bolji u četiri seta.

Kurir sport Foto: EPA/JOHN G. MABANGLO