PREMIJER LIGA

MINIMALAC TOTENHEMA: Dao gol posle 546 dana za pobedu Pevaca! Bornmut silan u Votfordu

Fudbaleri Totenhema pobedili si danas na svom terenu ekipu Kardifa sa 1:0, u utakmici osmog kola Premijer lige.

> 18:25h

Strelac jedinog gola na meču, vrednog tri boda, bio je Erik Dajer u osmom minutu. Ovo je bio prvi pogodak Dajera u Premijer ligi posle 546 dana, odnosno poslednji gol postigao je protiv Votforda u aprilu 2017. godine.

Kardif je veći deo drugog poluvremena igrao sa igračem manje, pošto je Džo Rols dobio direktni crveni karton.

Totenhem je upisao šestu pobedu od početka šampionata i trenutno je treći na tabeli Premijer lige sa 18 bodova. Kardif je vezao i peti uzastopni poraz i poslednji je na tabeli sa samo dva osvojena boda.

Fudbaleri Bornmuta su u gostima slavili protiv Votforda sa ubedljivih 4:0.

Bornmut je poveo u 14. minutu golom Dejvida Bruksa, a od 32. minuta je gostujućoj ekipi posao olakšao i Kristijan Kabasele koji je skrivio penal i zaradio drugi žuti karton.

Siguran sa bele tačke bio je Džošua King, a isti igrač je mrežu domaće ekipe zatresao i u 45. minutu. Konačanih 4:0 postavio je Kalum Vilson na samom početku drugog poluvremena, u 46. minutu.

Bornmut je sada peti na tabeli sa 16 bodova, dok je Votford na osmom mestu sa tri boda manje.

Pobedu u gostima upisao je i Everton, koji je sa 2:1 bio bolji od Lestera.

Strelci za pobednički tim bili su Rišarlison u sedmom i Gilfi Sigurdson u 77. minutu, što je bio njegov jubilarni 50. pogodak u Premijer ligi. Jedini pogodak za Votford postigao je Rikardo Pereira u 40. minutu.

Ekipa Lestera je meč završila sa igračem manje na terenu pošto je Ves Morgan u 63. minutu dobio drugi žuti karton.

Everton je, posle treće pobede u sezoni, deseti na tabeli sa 12 bodova, koliko ima i Lester na devetom mestu.

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su u gostima Kristal palas sa 1:0 golom Meta Doertija u 56. minutu, dok su Barnli i Hadersfild odigrali nerešeno 1:1.