SUPERLIGa Srbije

BLICKRIG CRVENO-BELIH: Zvezda sa dva gola za 4 minuta pobedila Voždovac i zalečila rane iz Napulja (KURIR TV)

Fudbaleri Crtvene zvezde savladali su Voždovac 2:0 (2:0) u derbiju 18. kola Superlige Srbije.

> 20:08h

Golove su postigli Ebisilio u 28. i Ben u 33. minutu.

Ekipa trenera Vladana Milojevića je pred malobrojnom publikom na stadionu "Rajko Mitić" pitanje pobednika rešila u prvom poluvremenu.

Vodeći gol za crveno-bele postigao je Lorenco Ebisilio u 29. minutu, dok je samo četiri minuta kasnije El Fardu Ben postavio konačan rezultat.

Crveno-beli su pre vodećeg gola imali dve dobre prilike da dodju do prednosti, ali je crveno-belima nedostajalo koncentracije u završnicama.

Situacija se ipak promenila u 28. minutu kada je Ebisilio iskoristio centaršut Marka Gobeljića s desne strane i loptu glavom smestio u gol Voždovca.

Ubrzo potom, Ebisilio je poslao dugu loptu ka Milanu Pavkovu, a ovaj je glavom spustio do Bena koji je u situaciji "jedan na jedan" matirao golmana Voždovca.

Voždovac je samo pet minuta kasnije imao priliku da smanji zaostatak, ali je Borjan odlično intervenisao u kada mu je Mihajlov glavom posle centaršuta Lukovića pripretio.

Drugi deo meča igrao se otvoreno na obe strane, Voždovac je pokušavao da probije odbranu crveno-belih, ali u tome nije uspeo, dok je Zvezda u samom finišu preko Gobeljića mogla da dodje do trećeg gola, medjutim, kada je imao priliku da šutira sa oko 15 metara, to nije učino, pa je na kraju ostalo 2:0.

Crvena zvezda posle ove pobede ima 50 bodova i prva je na tabeli, a Voždovac ima 16 bodova i nalazi se na 13. mestu Superlige.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

90. minut - Mašović je prodirao, ali mu je nameru da uposli Duronjića sprečio Borjan

89. minut - Šut Lukovića preko gola

84. minut - Marin je šutirao preko gola

77. minut - Bliži se finiš meča koji protiče u rutinskom odrađivanju posla od strane Zvezdinih igrača. Aplauz je dobio Ričmond Boaći, koji je zamenio Pavkova

67. minut - Solidan pokušaj Čaušića završio je preko gola

65. minut - Stuparević je pobegao odbrani Zvezde, ali je Borjan zaustavio njegov šut

55. minut - Oslobodio se prostor za vezistu crveno-belih, Ebisilio je to iskoristio i probao sa distance. Bio je to prvi udarac u okvir gola u drugom poluvremenu za igrače Zvezde, ali nedovoljno precizan da savlada Ilića.

53. minut - Rodiće izblokiran, dobar pokušaj defanzivca

46. minut - Dobra prilika za Bena, ali nema gola. Napadač Zvezde je prebacio gol

45. minut - Kraj prvog poluvremena

45. minut - Solidna akcija Voždovca, ali neprecizan šut Luke Milunovića

39. minut - Luković je posle kornera pogodio Mihajlova u glavu, ali je Borjan odbranio i izbacio loptu u korner

33. minut - GOOOOOOOOL 2:0 Ben! Pavkov je sada proigrao Bena, koji je zatresao mrežu gostiju

29. minut - GOOOOOOOOOOOL 1:0 Ebisilio! Gobeljić je odlično šutirao, a Ebisilio pogodio glavom

26. minut - Velika gužva u kaznenom prostoru Voždovca, ali nema gola. Fudbaleri Crvene zvezde šutirali su nekoliko puta

16. minut - Pokušao je Ebisilio iz slobodnog udarca, ali je lopta došla samo do živog zida

13. minut - Kontra Voždovca, ali je Borjan zaustavio pokušaj Stuparevića

12. minut - Ben je proigrao Pavkova, ali je golman Ilić odlično "ušao" u šut i uhvatio loptu

6. minut - Nesigurna intervencija golmana Ilića i prvi korner za Zvezdu. Rodićev šut je nakon toga izblokiran, ali crveno-beli imaju novi napad

2. minut - Bomba Krstičića sa 20 metara, ali pored gola

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Sudija: Petar Piper

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Degenek, Babić, Rodić – Jovančić, Krstičić – Ben, Ebesilio, Simić–Pavkov.

VOŽDOVAC: Ilić, Maksimović, Kovačević, Mihajlov, Purtić – Pavlović, Luković, Jovanović, Stuparević, Ćirković - Milunović.

Sastavi

Jedva da su se slegla dešavanja iz Napulja, a crveno-bele 90 sati kasnije očekuje nastavak trke za titulu u domaćem prvenstvu sa željom da se vrate na pobednički kolosek.

Pre gostovanja u Italiji Zvezda je remizirala u Nišu sa drugoplasiranim Radničkim (2:2) i prekinula niz od osam pobeda u Superligi, pa su tri boda imperativ protiv tima na koji nema baš lepa sećanja.

Trener crveno-belih Vladan Milojević, uoči duela s Voždovcem u nastavku Superlige, ponovio je da je odbrana šampionske titule prioritet. ponavljam da nam je prioritet domaće prvenstvo. Ostale su još dve nedelje do kraja polusezone i čekaju nas jako teški izazovi", rekao je Milojević i dodao da ga raduje što je teren stadiona "Rajko Mitić" dobio grejače.

On se osvrnuo na utakmicu u Italiji protiv Napolija u Ligi šampiona i poraz od 3:1.

"Raduje me to što smo se tako prikazali u Ligi šampiona, a više pretrčanih kilometara od Napolija jeste cena povređenih igrača. Možda je moglo i manje da ih bude, ali dobro je da se ne radi o većem broju povreda. Više pretrčanih kilometara jasno pokazuje kakvi se napori iziskuju kod igrača, a oni svi odlično rade i vrlo su motivisani", završio je Milojević.

Utakmica 18. kola Superlige između Crvene zvezde i Voždovca igra se u nedelju od 18 sati na stadionu "Rajko Mitić".