NBA

BELI JE BIO SPEKTAKULARAN, BOGDAN JE ZATRPAO KOŠ PROTIVNIKA U FINIŠU, ALI... Kingsi su pali posle produžetka! (VIDEO)

Srpski reprezentativci Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović bili su sjajni protiv Portlanda, ali to nije bilo dovoljno da Sakramento zabeleži trijumf.

Košarka
> 09:51h

Kingsi su propustili sjajnu priliku da zabeleže novi trijumf, bukvalno su ispustili pobedu protiv Trejlblejzersa. Portland je slavio posle produžetka rezultatom 113:108.

Sakramento je veći deo meča bio u zaostatku, međutim, u poslednjoj deonici je na krilima Bogdana Bogdanović stigao do potpunog preokreta. Bogdan je do finiša treće četvrtine imao čak 0/8 iz igre, ali kad je bilo najpotrebnije ponovo je bio na visini zadatka.

Kingsi su na tri minuta do kraja imali +9 i delovalo je da je meč završen. Međutim, dozvolili su Portlandu da se vrati i izbori produžetak.

Bogdan je meč završio sa 19 poena (7/19), pet skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte.

Nemanja Bjelica bio je fantastičan na ovom meču. Za 36 minuta srpski reprezentativac je ubacio 14 poena i upisao čak 16 skokova!

U pobedničkom timu istakao se Jusuf Nurkić sa 24 poena i 23 skoka, dok je u poraženoj ekipi bio najefikasniji Badi Hild sa 27 poena.

Sakramento je trenutno deveti na Zapadu sa skorom 19/18.