PRIMERA

SEBALJOS SPASAO KRALJA U 88. MINUTU: Golčinom iz slobodnjaka srušio bivši klub! Prva pobeda Reala u 2019, godini, ceh platio Betis (VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Betis u Sevilji 2:1 u utakmici 19. kola španskog prvenstva.

Na polivini La Lige "kraljevski klub" se našao na deobi trećeg mesta sa Seviljom, sa po 33 boda, što je pet manje od madridskog Atletika, a deset od Barselone.

Betis je ostao na sedmom mestu sa 26 bodova.

Real je do prve prvenstvene pobede u 2019. godini došao iz trećeg pokušaja. Posle remija sa Viljarealom (2:2) i poraza od Real Sosijedada (0:2), tim Santjaga Solarija je konačno slavio.

Povredama desetkovani Real je poveo već u 13. minutu prelepim golom Luke Modrića.

Betis je u drugom poluvremenu bio bolji rival, što je krunisao izjednačenjem preko Serhija Kanalesa u 67. minutu. Međutim, ostalo je nejasno da li je strelac bio u ofsajdu, ali pogodak je priznat.

"Kralj" je delovao nemoćno, ali mu je trijumf doneo bivši igrač Betisa, Dani Sebaljos, golčinom iz slobodnog udarca u 88. minutu.