Intervju, Direktorka "Službenog glasnika"
O državnim pitanjima
Kosovo, Kosovo i Kosovo
Šta su trenutno tri najveća problema Srbije?
- Kosovo, Kosovo i Kosovo. Bez rešenja tog pitanja nema regionalne bezbednosti, evropske budućnosti i stabilne ekonomije.
Jeste li optimista kada je reč o rešenju kosovskog pitanja?
- Optimista sam da su svetske sile shvatile da je ovakvo stanje neodrživo i da ne mogu naprosto da verifikuju rezultate bombardovanja iz 1999. kao konačno rešenje. Umereni sam optimista kada je reč o svesti naših građana da zamrznutog konflikta nema i da moramo ići u susret nekom rešenju ili ostati bez svega.
Da li vam se čini realnom prognoza da bi Srbija mogla u EU 2025?
- Mene trenutno više zanimaju prognoze kako će EU izgledati kada stigne vreme našeg učlanjenja i kako će se dalje odvijati preraspodela moći među velikim silama.
O prozivkama
Neću u blato, Trifunoviću ne odgovaram
Zašto ste oćutali na nedavne prozivke glumca Sergeja Trifunovića, koji je pozvao vas i članicu REM Oliveru Zekić da se gole rvete u blatu. On je, inače, i ovih dana u žiži interesovanja jer je izvređao i novinarku nazvavši je kurvom...
- Pa ja bih poništila svoje vaspitanje i obrazovanje, sve u šta verujem kad bih postala deo blata, pljuvala i vređala ljude, obraćala se psovkama i uvredama. Ne pada mi na pamet da to radim i ne postoji ništa što bi me dovelo u poziciju da izgubim obraz i dostojanstvo. Ne odgovaram na to, niti ću.
Koliko čitavo društvo treba da zabrinu sve češći pozivi na nasilje, najniže uvrede...?
- Mnogo, jer smo prestali u sagovornicima da vidimo ljude, već vidimo protivnike koje treba poniziti, uvrediti, uništiti. Polarizacija sa elementima nasilja je ono što definiše srpsko društvo danas, i to treba da nas plaši.