sad je stvarno kraj

OPROŠTAJ UZ MEDALJU: Provokativna Lindzi Von spektakularno završila karijeru (VIDEO)

Legendarna američka skijašica Lindzi Von osvojila je bronzanu medalju u spustu na Svetskom prvenstvu u Areu, na kome se oprostila od aktivne skijaške karijere. Najtrofejnija skijašica u istoriji Svetskog kupa ranije je najavila da će joj ovo prvenstvo biti poslednji takmičarski nastup.

Ostali sportovi

Zlatnu medalju osvojila je Slovenka Ilka Štuhec sa 23 stotinke ispred Korine Zuter iz Švajcarske, a 49 stotinke ispred Lindzi Von.

Lindzi Von je na ovom Svetskom prvenstvu vozila prethodno i disciplinu superveleslalom, ali je izletela sa staze na samom početku trke.

Amerikanka, koja će u oktobru napuniti 35 godina, još krajem godine je najavila da će se povući sa daljih takmičenja jer njeno telo više ne može da izdrži, odnosno da je bol u oba kolena nesnosan.

Lindzi Von, koja je debitovala u Svetskom kupu kada joj je bilo 16 godina, u karijeri je ostvarila 82 pobede u svetskom kupu, osvajala je 20 titula u

Svetskom kupu, tri olimpijske medalje i osam medalja na svetskim prvenstvima.