EVROLIGA

MICOV I NEDOVIĆ JURE KA TOP 8: Veliki preokret Armanija protiv Himkija u poslednjoj četvrtini

Košarkaši Armanija iz Milana pobedili su večeras u gostima posle preokreta Himki sa 90:88 (20:25, 25:29, 20:19, 25:15) u prvoj utakmici 24. kola Evrolige.

Košarka

Italijanska ekipa je gotovo tokom cele utakmice bila u zaostatku, koja je u jednom trenutku iznosio i 14 poena (51:65), ali je dobrom igrom u poslednjih 10 minuta ipak uspela da preokrene rezultat.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Majk Džejms sa 16 poena, dok je jedan manje postigao Vladimir Micov, a Nemanja Nedović je za 20 minuta na parketu ubacio sedam, uz četiri asistencije i dva skoka.

S druge strane, Himki je predvodio Aleksej Šved sa "dabl-dabl" učinkom od 23 poena i 11 asistencija, dok je Malkolm Tomas dodao 17.

Ovim trijumfom Armani je načinio veliki korak ka plasmanu u Top 8 Evrolige, pošto šest kola pre kraja regularnog dela zauzima šesto mesto 13 trijumfa i 11 poraza, dok je Himki 12. sa devet pobeda iz 24 utakmice.

(Beta, Foto: euroleague.net)