NBA

JOKIĆ BLISTAO, PA ZARADIO ISKLJUČENJE: Nikola ostvario dabl-dabl u porazu Denvera! Tri minuta pred kraj meča ostavio ekipu na cedilu (VIDEO)

Srpski košarkaš Nikola Jokić ostvario je dabl-dabl učinak u porazu Denvera od Vašington Vizardsa 95:90, ali i isključenje čime je omogućio gostujućoj ekipi da dođe do trijumfa.

Košarka
> 12:58h

Srpski centar je u igri proveo nešto više od 30 minuta, pre nego što je na nešto više od tri minuta zaradio isključenje zbog protesta kod sudija.

I upravo je to bio ključan trenutak u kome su gosti osokoljeni ovim potezom sudija uspeli da stignu do trijumfa.

Pored Jokića, Pol Milsap je upisao 13 poena i 16 skokova, Džamal Marej sa 12 poena i Vil Barton sa 11.

Trener Denvera Majkl Meloun nije bio zadovoljan ponašanjem Jokića.

"Baš me briga šta mu rade, koliko je loše suđenje, da li je bio faul ili ne. Nije važno. Suviše je vredan za ovaj tim", rekao je Meloun.

Košarkaši Sakramenta su u gostima slavili protiv San Antonija sa 113:106.

Badi Hild je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 26 poena, dok je Vili Koli-Stejn upisao 17.

Bogdan Bogdanović je na terenu proveo 32 minuta i za to vreme je upisao 15 poena, tri skoka, pet asistencija i dve ukradene lopte. Deset poena je postigao Nemanja Bjelica, uz šest skokova.

U ekipi San Antonija, koja je izgubila četvrtu u poslednjih šest utakmica, najbolji je bio Lamarkus Oldridž sa 27 poena i 18 skokova.

San Antonio je osmi na Zapadu sa skorom 44/33 i obezbedio je plej-of, dok su Kingsi deveti sa skorom 38/39.

Poraz Denvera iskoristio je Golden stejt koji je na svom terenu pobedio Šarlot sa ubedljivih 137:90 i prvi su na Zapadu sa 52 trijumfa i 24 poraza.

Stef Kari je predvodio pobednički tim sa 25 poena, Klej Tompson je ubacio poen manje, dok je Kevin Kuk meč završio sa 21 poenom. U redovima Šarlota najbolji je bio Vili Ernangomes sa 22 poena.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su u gostima Nju Orleans sa 130:102.

Redžon Rondo je bio najefikasniji u redovima Lejkersa sa 24 poena, Džavel Mekgi je upisao 23 poena i 16 skokova, a isti broj poena ubacio je i Aleks Karuso. U ekipi Nju Orleansa najbolji je bio Džulius Rendl sa 17 poena.

Danilo Galinari je sa 27 poena i 15 skokova predvodio Los Anđeles Kliperse do pobede protiv Memfisa na svom terenu sa 113:96. Klipersi su šesti za Zapadu sa 47 pobeda i 31 porazom, dok je Memfis na 13. mestu sa skorom 31/46.

U preostala dva meča, Atlanta je posle produžetka bila bolja od Milvokija sa 136:135, dok je Dalas slavio protiv Oklahome sa 106:103.