Gol za sva vremena

MAJSTORIJA RONALDINJA ZA MESIJA Istorija je ispisana: Lionel je pre tačno 14 godina postigao prvenac za Barselonu! Protiv Liverpula može da postavi neverovatan rekord! VIDEO

Za navijače Barselone 1. maj je više od praznika rada.

To je datum koji će zlatnim slovima ostati upisan u klupsku istoriju kao dan kada je Lionel Mesi postigao svoj prvenac.

Barselona je 1. maja 2005. godine ugostila Albasete i slavila sa 2:0 pre 91.174 gledalaca. Mesi je u igru ušao umesto Samuela Etoa koji je postigao vodeći gol u 66. minutu.

Omaleni Argentinac je u 90. minutu iskoristio majstoriju Ronaldinja i lob udarcem prevario golmana Albasetea Raula Valbuenu za konačan rezultat.

Tačno 14 godina kasnije Mesi bi mogao da postavi neverovatan rekord.

Argentinac je do sada postigao 598 golova za Barselonu i ukoliko u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona dva puta savlada golmana Liverpula stići će do kote 600.