masters u madridu

ĐERE BEZ SREĆE: Laslo vodio, pa poklekao protiv Čilića

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da napravi novu senzaciju, i savladao Hrvata Marina Čilića 6:4, 3:6, 2:6 u borbi za četvrtfinale mastersa u Madridu.

Tenis
> 14:25h

Čilić će u borbi za polufinale igrati sa boljim iz meča Đoković - Šardi.

Laslo, koji je u sredu savladao Argentinca Huana Martina Del Potra je odigrao odličan meč. U devetom gemu prvog seta napravio je brejk i nadoknadio ranije propuštene prilike. Zatim je bez većih problema dobio svoj servis gem i dobio prvi deo igre.

Tamo gde je stao u prvom setu, Đere je nastavio i na startu drugog dela meča. Vezao he tri gema, napravio brejk na startu drugog seta i potom imao veliku šansu da duplira prednost. Čilić se međutim izvukao i borba u Madridu je nastavljena. Čilić je u šestom gemu, vratuio izgubljeno i set je krenuo iz početka.

Čilić je u drugom setu bio bolji, vezao je pet gemova uzatopno i tako uveo meč u odlučujući deo igre.

Treći set je počeo najdužim gemom na meču. Srbin je posle mnogo izjednačenja i velike borbe odoleo, Čilčiću, koji je dva gema kasnije uspeo da mu uzme servis i tako stekne ključnu prednost.

Treći set

2:6 - Imao je Đere dve brejk lopte, ali je Čilić uspeo da dođe do igrena razliku i završi posao

2:5 - Đere je natero Čilića da servira za pobedu

1:5 - Čilić je na pragu pobede

1:4 - Hrvatski teniser ima dva brejka prednosti i sada je blizu pobede

1:3 - Čilić je uspostavio kontrolu i ne da Đereu šansu da se vrati

1:2 - Hrvat pravi brejk

1:1 - Čilić je došao do igre i lako dobija gemove koje servira

1:0 - Užasmo namet gem! More izjednačenja posle kojih je u najdužem gemu meča srpski igrač uspeo da prekine Čilićev niz i gemom otvori treći set

3:1 - Dobar gem za Đerea

2:1 - Uh, kakvu je šansu imao naš igrač. Četiri brejk lopte su međutim otišle u nepovrat

2:0 - Laslo je potvrdio brejk i dominira terenom

1:0 - Đere ne staje! Dobio je treći gem uzastopno

Drugi set

6:4 - Laslo je asom završio prvi set

5:4 - Srpski teniser napravio je brejk sa nulom

4:4 - Dobar gem i pametna igra Đerea, koji je kod 30:30, dobio dva poena zaredom

3:4 - Hrvat dobija gem bez izgubljenog poena

3:3 - Laslo je uspeo da zaboravi propuštenu priliku i dobije servis gem

2:3 - Đere je imao 15:40, ali nije uspeo da materijalizuje prednost

2:2 - Igralo se na razliku, nema prilike za brejk

1:2 - Đere pokušava da izvrši pritisak, ali je servis Čilića za sada siguran

1:1 - Uspešan prvi servis gem za Đerea

0:1 - Hrvat je sigurno otvorio meč