ZLO I NAOPAKO

BORČANCI MUKU MUČE ZBOG ZAGAĐENJA VODE: Na plus 30 nemamo gde da kupimo vodu, a česmovača nije za piće niti kuvanje!

Dodajte Kurir u vaš Google izbor
Foto: Sonja Spasić
Foto: Sonja Spasić
Foto: Sonja Spasić
Foto: Sonja Spasić
Foto: Sonja Spasić
Foto: Sonja Spasić


Kotež
Počinje dezinfekcija kuća

Predsednik Skupštine Grada Beograda Nikola Nikodijević, posle obilaska prestoničkog naselja Kotež, gde je bila poplava u nedelju, baš kao i u Borči, naveo je da se sada prelazi na drugu fazu posla, dezinfekciju prostora u kojima ljudi borave.
- Ljudi iz Zavoda za biocide tretiraju dvorišta, a potom će isto biti učinjeno i sa unutrašnjim prostorijama. Dezinfekcija će biti obavljena redom u svim kućama, a potom će ljudima biti podeljene određene količine hlora kako bi mogli da dezinfikuju obuću prilikom svakog ulaska u kuću. Ljudima se dele i sredstva za dezinfekciju ruku, budući da čišćenje prouzrokuje kontakt s predmetima koji su bili izloženi otpadnim vodama. U pitanju su preventivne radnje jer u ovom trenutku nema saznanja koja ukazuju na eventualne probleme sa zarazom - rekao je Nikodijević.

Normalizacija
Ekipe Grada su na terenu

Situacija na levoj obali Dunava se normalizuje, ali sve ekipe su i dalje na terenu 24 sata kako bi taj deo grada potpuno profunkcionisao, izjavio je za medije gradonačelnik Beograda prof. dr Zoran Radojičić, nakon sednice Štaba za vanredne situacije.
- Na terenu je i 25 cisterni koje obezbeđuju vodu građanima, a 32 tone flaširane pijaće vode će se preko Crvenog krsta deliti dečjim institucijama, domovima zdravlja i ostalim prioritetnim ustanovama - naglasio je Radojičić.


Brojka
25 cisterni je postavljeno