AKO SE PO JUTRU DAN POZNAJE...

DEMONSTRACIJA SILE: Orlovi pregazili Angolu sa 46 razlike na premijeri Mundobasketa! Srbija rafalom trojki otvorila SP u Kini! (KURIR TV)

Košarkaši Srbije pobedom su počeli takmičenje na Svetskom prvenstvu u Kini pošto su danas u Fošanu pobedili selekciju Angole sa ubedljivih 105:59 (29:20, 21:12, 28:15, 27:12).

SP KINA
> 11:31h

Od specijalnih izveštača Kurira iz Kine Predraga Gajića i Dada Đilasa.

Srbiju je do prve pobede u Grupi D Mundobasketa vodio Bogdan Bogdanović sa 24 poena, po 14 su dodali Nikola Jokić i Nikola Milutinov, dok je Boban Marjanović upisao 12 poena i deset skokova. Najefikasniji u redovima Angole bio je Karlos Moraiš sa 15 poena.

Srbija je dobro počela svoj prvi meč na šampionatu u Kini i već u prvoj deonici je, zahvaljujući pre svega sjajnom šutu za tri poena (6/7), stekla dvocifrenu prednost. U prvih deset minuta tri trojke ubacio je Bogdanović, a po jednu Jokić, Birčević i Gudurić.

Izabranici Aleksandra Djordjevića su na prvom odmoru imali plus devet (29:20), da bi u finišu druge četvrtine ona iznosila i tada maksimalnih 20 - 30:50.

Srbija je tokom tog dela igre postepeno povećavala prednost, igrala je raznovrsno, a nakon lepe akcije Jokića i Milutinova stigla do tih 20 poena prednosti.

Vicešampioni sveta ni u nastavku meča nisu spuštali gas, u trećoj četvrtini su imali plus 32, a u poslednjoj i ogromnih 49.

Djordjević je na ovom meču delio minutažu, svi su, osim povredjenog Nemanje Bjelice, dobili priliku da osete teren. U strelce se jedino nije upisao kapiten Miroslva Radiljuca koji je danas zabeležio stoti nastup u dresu nacionalnog tima.

Srbija će u drugom kolu igrati protiv Filipina, u ponedeljak od 13.30.

ČETVRTA ČETVRTINA:

38. minut - 101:54 - Moreira konačno pogađa za Angolu.

37. minut - 101:52 - Jokić sa penala pogađa nove poene. Stotka na premijeri Srbije.

34. minut - 95:49 - Nova sjajna asistencija Jokića za Milutinova. Posle toga i trojka Bogdanovića, njegov 21 poen na meču. Samo dva poena Angole u poslednjem kvartalu.

32. minut - 88:47 - Zakucavanje Marjanovića. Srbija je veoma dominanta pod obručem.

31. minut - 84:47 - Nova trojka Gudurića. 11 od 16 šut Orlova za tri poena. Posle ovog koša, trener Angole je zatražio tajm-aut.

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - 78:47 - Sa penala Žoakim drži Angolu na nekom pristojnom zaostatku. Kraj trećeg kvartala.

28. minut - 74:44 - Sa penala Domingeš smanjuje zaostatak.

27. minut - 69:40 - Novi koš Birčevića, njegov peti poen na meču.

25. minut - 67:37 - Uzali Lučić umesto Simonovića. Srbija odlično šutira trojke 10 od 14 čak.

23. minut - 65:34 - Novo zakucavanje Milutinova.

22. minut - 63:34 - Simonović pogađa ponovo. Odmah zatim i Jović, na blok Milutinova.

21. minut - 56:34 - Nova trojka Jokića, a odmah zatim i dva plus jedan Milutinova.

DRUGA ČETVRTINA:

19. minut - 50:32 - Milutinov pogađa dva puta za redom, novo njegovo zakucavanje. Zavšreno je prvo poluvreme.

18. minut - 44:30 - Druga trojka Nikole Jokića na meču.

17. minut - 40:28 - Posle sjajne akcije Jović pogađa flouter. Angola ne zna šta je snašlo.

15. minut - 38:23 - Nova trojka Bogdanovića, njegov 16 poen. 7 od 8 imamo šut za tri poena.

14. minut - 35:23 - Birčević zakucava posle kontre na asistenciju Jovića. Dvorana u Fošanu je puna do poslednjeg mesta.

12. minut - 31:23 - Žoakim pogađa novu trojku za Angolu.

11. minut - 31:20 - Bogdanović ubacuje prvi koš u drugom kvartalu.

PRVA ČETVRTINA:

Srpski navijači spektakularnim majicama oduševili fanove oko dvorane.

10. minut -29:20 - Vasa Micić pogađa, Leonel zakucava na drugoj strani za kraj četvrtine.

9. minut - 27:17 - Prva dvocifrena predost za Srbiju na meču.

8. minut - 26:15 - Prvi koš za Lučića i asistencija za Vasu Micića. raste prednost Orlova.

Navijači iz Australije stigli u Kinu kako bi pružili podršku Orlovima.

6. minut - 21:13 - Angola pogaša novu trojku, onda Srbija vreća sa dve preko Jokića i Bogdanovića!

5. minut - 15:10 - Posle nove trojke Angole, Birčević pogađa na drugoj strani svoju prvu. Jokić ušao u igru, ovacije sa tribina.

4. minut - 12:7 - Druga trojka Bogdanovića. Posle njega pogađa i Simonović iz kontre.

3. minut - 7:7 - Moreira sa penala vraća egal.

Kineskinja u dresu Hrvatske provocirala srpske navijače pre meča.

2. minut - 5:6 - Bogdanović ubacuje prvu trojku za Srbiju, Moraiš ponovo pogađa za tri poena.

2. minut - 2:3 - Moraš pogađa trojku za Angolu.

1. minut - 2:0 - Prvi koš za Srbiju, a ujedno i na celom Mundobasketu postiže Boban Marjanović. Angola promašuje prvi šut.

1. minut - Utakmica je počela!

09:25 - Ovo je startna petorka Orlova - Simonović, Bogdanović, Birčević, Jović i Marjanović.

09:20 - Srpski navijači su glavna atrakcija. Kinezi su oduševljeni njihovom pojavom.

09:10 - Utakmicu će propustini Nemanja Bjelica zbog lakše povrede, baš kao što je selektor i najavio. On će biti u protokolu i na klupi, ali neće ulaziti u igru.

9:05 - Veliki broj navijača Srbije stigao je u Fošan kako bi pružio podršku Orlovima.

9:00 - Amtosfera ispred dvorane je spektakularna.

Prvi protivnik Orlova na dalekom istoku je selekcija Angole.

Osim Srbije i Italije u istoj grupi su i selekcije Italije i Filipina.

Srbija je jedina neporažena reprezentacija na pripremama za SP, a ujedno je i drugi favorit za osvajanje zalata na Mundobasketu, odmah posle reprezentacije Amerike.