SERIJA A

ITALIJA OVO NE PAMTI: Napoli stigao od 0:3 do 3:3, ali Juventus dobio veliki derbi autogolom Kulibalija u 92. minutu (VIDEO)

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras Napoli sa 4:3 (2:0) u derbiju drugog kola italijanske Serije A.

> 09:06h

Juventus je 25 minuta pre kraja meča imao tri gola prednosti, ali je ekipa Karla Anćelotija ipak uspela da dođe do izjednačenja, međutim, slavlje gostiju pokvario je Kalid Kulibali u drugom minutu sudijske nadoknade vremena kada je postigao autogol.

Šampion Italije poveo je golom Danila u 16. minutu, koji je samo nekoliko sekundi pre toga ušao u igru, da bi na 2:0 povisio Gonsalo Iguain u 19.

Kristijano Ronaldo je u 62. minutu povisio vođstvo Juventusa, ali od tog trenutka "stara dama" kao da nije postojala na terenu.

Napoli je prvo smanjio zaostatak preko Konstatinosa Manolasa u 66. minutu, da bi dva minuta kasnije Irving Losano doveo svoj tim do 2:3.

Izjednačujući pogodak za vicešampiona italije postigao je Đovani di Lorenco u 81. minutu.

U završnici susreta Juventus je ipak pritiskao, a na kraju se to isplatilo u 92. minutu, kada je Kulibali posle centaršuta Paula Dibale loše zahvatio loptu i prosledio je u svoju mrežu.