SADA DVA MEČA U EVROLIGI

ZVEZDA PREKINULA CRNU SERIJU: Crveno-beli posle četiri uzastopna poraza pobedili Megu u Železniku (KURIR TV)

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Megu u Železniku u meču četvrtog kola ABA lige - 88:70 (22:19, 22:21, 30:15, 14:15).

Košarka
> 18:55h

Šampion Jadrana sada ima skor 2-2, a tim Dejana Milojevića 1-3.

Crveno-beli su Megu dočekali u Železniku zbog zauzetosti "Pionira". Da li zbog loših igara i rezultata Zvezde ili zbog udaljenosti hale, tek na tribinama je bilo malo navijača.

Zvezda je imala četiri uzastopna poraza u ABA ligi (Budućnost, Krka) i Evroligi (Makabi, Barselona), a tu crnu seriju je danas prekinula.

Crveno-beli su meč prelomili u trećoj deonici. Prethodno, tokom prvog poluvremena Mega je sve vreme držala priključak, ali po povratku sa odmora domaći tim je dodao gas, prvi put stekao dvocifrenu prednost, koju je kasnije dodatno uvećavao.

Najefikasniji je bio Dejan Davidovac sa 17 poena, Džejms Gist je dodao 14, a imao i deset skokova, dok su po 11 poena ubacili Lorenco Braun, Stratos Perperoglu i Bili Beron.

Kod gostiju dvocifrenu su bili Mišković i Atić sa po 13 poena, Stanić sa 11 i Simonović sa deset.

Ujedno, ovo je prva pobeda Zvezde otkako je ekipu od Milana Tomića preuzeo Andrija Gavrilović.

Na kraju utakmice dvojica slavljenika Ognjen Dobrić i Džejms Gist dobili su po tortu sa svećicom.

Crveno-belima sada slede dva evroligaška meča, jer u utorak gostuju Efesu u Istanbulu, a u četvrtak u "Pioniru" dočekuju Himki.

Četvrta četvrtina - 88:70:

38. minut - 86:70 - Crveno-beli održavaju veliku prednost. Košarkaši Mege su u poslednjih nekoliko minuta izgubili mnogo lopti.

37. minut - 81:68 - Davidovac krade loptu i polaže.

36. minut - 79:68 - Zvezda održava dvocifrenu prednost.

33. minut - 78:66 - Kuzmić prekida seriju gostiju.

33. minut - 76:66 - Odličan početak poslednje deonice za Megu, napravila je 11:2.

Treća četvrtina - 74:55:

30. minut - 72:53 - Odžo poentira pod faulom, pa daje dodatno slobodno bacanje.

28. minut - 67:52 - Treća trojka Atića, ali istom merom uzvraća Beron.

27. minut - 63:46 - Davidovac daje "dva plus jedan", pa je razlika sada čak 17 poena.

26. minut - 60:46 - Već osam poena Gista u trećoj četvrtini, a ukupno 12. Milojević traži već drugi tajm-aut u ovoj deonici.

25. minut - 56:46 - Mišković pogađa preko Davidovca.

24. minut - 56:42 - Poeni Lorenca Brauna.

23. minut - 54:42 - Trojka Davidovca.

23. minut - 51:42 - Miljenović spušta na "minus devet".

22. minut - 51:40 - Zvezda prvi put ima dvocifranu prednost posle poena Gista sa penala.

22. minut - 49:40 - Ponovo maksimalnih "plus devet" posle trojke Davidovca.

21. minut - 46:40 - Ofanzivnim skokom i poenima Gista počelo je drugo poluvreme.

Druga četvrtina - 44:40:

20. minut - 44:40 - Stanić za kraj prvog poluvremena.

19. minut - 44:38 - Stanić ne da Zvezdi da pobegne.

19. minut - 44:36 - Polaganje Lorenca Brauna.

19. minut - 42:36 - Gist daje koš pod faulom, ali promašuje dodatno slobodno bacanje.

18. minut - 40:36 - Mišković sa penala smanjuje razliku.

15. minut - 38:30 - Kuzmić je ušao u igru i ubrzo zatim poentirao.

15. minut - 36:30 - Trojka Atića posle tajm-auta Milojevića.

14. minut - 36:27 - Perperoglu je nezaustavljiv!

13. minut - 31:25 - Već devet poena Perperoglua.

12. minut - 28:23 - Perperoglu daje "dva plus jedan".

11. minut - 25:22 - Nastavlja se serija trojki na obe strane: Miljenović, pa Davidovac.

Prva četvrtina - 22:19:

10. minut - 22:19 - Trojka Macure preko Odža sa zvukom sirene.

10. minut - 22:16 - Odžo daje oba slobodna bacanja.

10. minut - 20:16 - Trojkom Perperoglua Zvezda se "odlepila". Ovo je već četvrti pogodak crveno-belih van linije 6,75.

8. minut - 13:14 - Trojka Berona, ali Atić vraća.

7. minut - 10:9 - Lorenco Braun poentira, rezultat je na klackalici.

6. minut - 8:9 - Zakucavanje Miškovića.

6. minut - 8:7 - Beron jedan na jedan protiv Ašćerića.

6. minut - 6:7 - Trojka Miškovića preko ruke Simanića.

4. minut - 6:4 - Koš posle duže vremena. Stanić zakucava u kontri.

2. minut - 6:2 - Ašćerić je prvi strelac za Megu.

2. minut - 6:0 - I Simanić pogađa trojku.

1. minut - 3:0 - Počelo je trojkom Lorenca Brauna.

Oba rivala u duel ulaze sa skorom 1-2.

Zvezda je u seriji od čak četiri uzastopna poraza, po dva u ABA ligi i Evroligi (Budućnost, Makabi, Krka, Barselona).

Mega je u prošlom kolu zabeležila prvu pobedu, savladavši Zadar.

"Očekuje nas važna utakmica u kojoj je cilj pobeda protiv ekipe koja je mlada, tako selektirana da je uvek agresivna na terenu, agresivna u odbrani i na skoku, i koja će igrati bez opterećenja, sa dosta samopouzdanja posle pobede nad ekipom Zadra u prošlom kolu. Mi s druge strane, želimo bodove i pobedu posebno pred izuzetno napornu nedelju koja nas očekuje", rekao je trener Zvezde Andrija Gavrilović.

Crveno-beli su dobili poslednjih pet duela sa ovim rivalom.