evroliga!

ZVEZDA SE KASNO PROBUDILA: Od minus 24 do drame u Areni! Poraz crveno-belih od Efesa pred večiti derbi

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su danas u Beogradu od Efesa sa 85:78, u 22. kolu Evrolige.

Košarka
> 21:48h

Zvezda sada ima četiri vezana poraza i sa skorom 9/13 zauzima 10. mesto na tabeli.

Efes je zabeležio 19. trijumf i zauzima prvo mesto.

Najefikasniji protiV Efesa bio je Dejan Davidovac sa 15 poena, dok su po 14 postigli Vladimir Štimac i Bili Beron. Efes je sa 24 predvodio Šejn Larkin.

Duel nije bio neizvestan, jer je Efes postigao prvih 11 poena na utakmici i do kraja rutinski održavao prednost.

Zvezda je na jednocifreni zaostatak prišla tek u poslednja dva minuta igre, kada je bilo minus šest, ali nije uspela da stigne vodjstvo turskog kluba.

Utakmica u Areni počela je minutom ćutanja u znak počasti nedavno stradalom američkom košarkašu Kobiju Brajantu.

Za tri dana crveno-beli igraju sa ekipom Partizana večiti derbi u okviru regionalne ABA lige.

Uskoro opširnije...

ČETVRTA ČETVRTINA:

Kraj - 78:85!

39. minut - 76:82 - 12 poen Pantera.

39. minut - 74:82 - Posle trojke Simona, vraća Panter na drugoj strani.

38. minut - 71:79 - Peti poen Odža, ima nade za crveno-bele!

36. minut - 67:79 - Mini serija Zvezde od 5:0.

33. minut - 62:79 - Šesti poen Micića.

32. minut - 62:75 - 14 poen Štimca.

31. minut - 60:75 - Sjajna odrbana i poganje Berona! Vraća Piters trojku na drugoj strani.

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - 58:71 - Posle koša Larkina, vraća Štimac na drugoj strani!

29. minut - 56:69 - Mini serija Zvezde, tajm-aut Ataman!

28. minut - 49:69 - Posle trojke Larkina, vraća Davidovac na druigoj strani.

27. minut - 44:64 - Sedmi poen Lorenca Brauna posle sjajne odbrane Zvezde.

25. minut - 38:60 - 19 poen Larkina na meču!

24. minut - 38:58 - Posle prvih poena Micića, na drugoj strani pogaša Davidovac.

22. minut - 36:56 - Novi koš Štimca!

21. minut - 30:54 - Efes ne planira da stane, treća trojka Singltona.

Završeno je prvo poluvreme!

20. minut - 30:51 - trojka Buboe posle tehničke za Atamana. Domaći nemaju rešenje za raspoložene goste večeras.

19. minut - 26:46 - Sjajan koš Simona, njegov 4 poen na meču!

18. minut - 24:44 - Treći poen Gista, sada sa penala pogađa!

17. minut - 20:41 - Četvrti poen Plajsa, sada na asistenciju Micića! Na drugoj strani zakucava Gist!

15. minut - 18:39 - Druga trojka Buboe na meču! Zvezda je bez poena iz igre u drugom kvartalu!

13. minut - 16:34 - Deseti poen Singltona, njegov 10 poen na meču!

11. minut - 16:31 - Gosti gaze Zvezdu, domaći bez poena u drugom kvratalu.

PRVA ČETVRTINA:

9. minut - 16:24 - Sanli sa penala povećava prednost gostiju!

8. minut - 14:20 - Peti poen Ognjena Dobrća, Zvezda se oporavila od lošeg početka!

7. minut - 9:13 - Prvi koš Dobrića na meču!

Pogledajte kakav je doček imao Ataman u Areni!

6. minut - 7:13 - Štimac sa penala ubacuje svoje prve poene na meču!

5. minut - 2:13 - Tibor Plajs se upisuje u listu strelaca!

4. minut - 2:11 - Prvi koš za Zvezdu na meču pogađa Braun!

4. minut - 0:11 - Sada je trojku pogodio Anderson, Šakota traži tajm aut!

4. minut - 0:8 - Novi koš Singltona, sada za tri poena!

2. minut - 0:5 - Posle zakucavanje Singltona, pogađa Larkin trojku u tranzicji!

Obe ekipe su sačekale da vreme za prvi napad istekne u znak sećanja na nedovno poginulog Kobi Brajanta! Tako su oba tima odala počast legendi svetske košarke.

1. minut - Utakmica je počela!

Ekipa koju s klupe predvodi Ergin Ataman lider je šampionata, doživela je samo tri poraza i ubedljivo drži prvo mesto na tabeli.

Ipak, crveno-beli neće izaći na teren s belom zastavom, već žele pred svojim navijačima da odigraju najbolju utakmicu i iznenade favorizovane goste iz Istanbula.

Zvezda i dalje ima šanse da se domogne top osam. Košarkaše s Malog Kalemegdana ponovo očekuje pakleni ritam, jer će u 11 dana odigrati čak pet mečeva.

- Ništa novo. Težak raspored je postao naša realnost i, hteli ne hteli, moramo da se naviknemo, nema nam druge. Biće veoma zahtevno na oba fronta, a onda nas očekuje i Kup Srbije. Videćemo kako ćemo sve to izgurati - kazao je Dejan Davidovac.

On se osvrnuo i duel sa Efesom, timom koji igra trenutno najbolju košarku u Evroligi.

- Trenutno su bez premca, stvarno su sjajno složena ekipa, igraju vrhunsku košarku i svaki igrač zna koje mu je mesto u timu. Larkin je ove sezone bez premca, ali i naš Vasa radi ogroman posao za tim. Moramo da uradimo mnogo velikih stvari da bismo uopšte došli u šansu da razmišljamo o pobedi. Ali nema predaje, i sigurno je da imamo šanse - zaključio je Davidovac.