Kragujevčani među osam najboljih

POLOVIČAN UČINAK RADNIĆKOG: Rukometaši prošli u četvrtfinale kupa, rukometašice poražene

Rukometaši „Radničkog“ iz Kragujevca su u osmini finala Kupa Srbije savladali ekipu „Obilića“ iz Beograda rezultatom 30-27, (poluvreme 15-13) i tako se plasirali dalje u našem najmasovnijem takmičenju.

Ostali sportovi
> 15:54h

U redovima Radničkog najefikasniji su bili Stefan Stanojev i Dušan Medić sa po 6 pogodaka, dok je kod gostiju Luka Dragović postigao 9 golova.

RK Radnički –RK Obilić: 30-27 (15-13)

Sudije: Ivan Mandić,Nemanja Kovačić Sedmerci: Radnički 5 (3), Obilić 6 (4)

Isključenja: Radnički 14 min, Obilić 12 min

Radnički: Đerić, Stošić, Ristić 1, V.Stevanović 2, Mutavdžić 3, Lekić, Dobrosavljević 1, Medić 6, Kasalović, Knežević 4, M.Stevanović, Stanojev 6, Bogdanović 5, Antelj ( 12 odbrana ), Prodanović 2.

Obilić : Radović, Dragović 9, U.Savić 1, Podraščić 5, Jovanović, Jestrović 1, Dražić, Knežević 3, Milutinović, Dotlić 4, Mandić 4, Đorđević, Perić ( 10 odbrana), N.Savić

Sa druge strane rukometašice „Radničkog“ poražene su na svom terenu od ekipe „Mladosti“ iz Nove Pazove rezultatom 29-31, nakon izvođenja sedmeraca. Meč je u regularnom delu završen nerešenim rezultatom 27-27,poluvreme 13-14.

U redovima domaćina najefikasnije su bile Teodora Veličković i Ksenija Petrović sa po 8 postignutih golova, dok je kod gošći prednjačila Leposava Glušica sa 10 pogodaka.

RK Radnički –ŽRK Mladost : 29-31 ( 27-27,13-14)

Sudije: Miloš i Đorđe Jevtić Sedmerci: Radnički 7 (4), Mladost 6 (5) Isključenja: Radnički 18 min, Mladost 16 min

Radnički : Nedeljković , Veličković 8, Srećković, Bjelak 5, Knežević, Blagojević, Hasanović ( 11 odbrana), Vlašković, Mikić ,Savić ( 1 odbrana), K.Petrović 8, Pojužina 2, Stoiljković 5, Stojanac, Todorović, T.Petrović 1.

Mladost : Petković ( 2 odbrane), Todorović 1, Glušica 10, Gudurić, Potkonjak, Dragosavljević 2, Pavlović, Šuberić, Jovanović 5, Stanojević ( 11 odbrana), Orlović 3, Boner 1, Bogunović 3, Pavlović, Kojčić 5, Zafirović 1.