bundesliga

AJNTRAHT NASTAVIO DA GUBI I POSLE KORONE: Kostić igrao ceo meč, Gaćinović samo petnaestak minuta

Fudbaleri Borusije Menhengladbaha pobedili su Ajntraht u gostima sa 3:1, u 26. kolu Bundeslige.

> 20:52h

Strelci u Frankfurtu bili su Alasan Plea u prvom, Markus Tiram u sedmom i Rami Bensebaini iz penala u 72. minutu.

Počasni pogodak za Ajntraht postigao je Andre Silva u 81. minutu.

Borusija je tako iskoristio kiks Lajpciga i prestigao ga na trećem mestu na tabeli.

Tim iz Menhengladbaha ima 52 boda, jedan više od Lajpciga, dva manje od Borusije Dortmund, a tri od vodećeg Bajerna, koji tek treba da igra utakmicu 26. kola.

Ajntraht je 13. na tabeli sa 28 bodova. Ovo mu je četvrti vezani prvenstveni poraz.

Srpski fudbaler Filip Kostić bio je celu utakmicu u timu Ajntrahta i dobio je žuti karton, dok je Mijat Gaćinović igrao od 78. minuta.

Danas je nastavljeno fudbalsko prvenstvo Nemačke posle više od dva meseca pauze zbog pandemije korona virusa.

Sve utakmice igrane su bez publike, pod striktnim merama, a razlika u odnosu na pre prekida je to što timovi imaju pravo na pet izmena.