SUPERLIGA SRBIJE

ZVEZDA POBEDOM POSLE PREOKRETA NAJAVILA DERBI: Delije proslavile titulu, prekidi srušili Radnik (KURIR TV)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnik 4:1 (2:1) u meču 28. kola Superlige Srbije.

> 21:28h

Na proslavi 31. titule šampiona, pred više od 14.000 navijača na stadionu Rajko Mitić tim trenera Dejana Stankovića nije dobro počeo. Radnik je posle dobre akcije poveo u 24. minutu golom Makarića.

Zvezda se posle toga trgla i iz dva prekida, koja je izveo Gavrić za 14. minuta preokrenula rezultat. Mrežu je pred istek pola časa igre zatresao Pankov, a osam minuta kasnije u strelce se upisao Babić.

U nastavku je Zvezda sve vreme imala inicijativu, a u 85. minutu Radulović je pogodio iz jedanaesterca, koji je dosuđen pošto je u kaznenom prostoru gostiju oboren Veljko Simić. Mladi fudbaler je tako na najlepši način obeležio debi u dresu Zvezde.

U devedesetom minutu solo akcijom je grešku Krička kaznio Veljko Simić

Drugo poluvreme

90. minut - Kraj utakmice

90. minut - GOOOOL 4:1, Simić! U devedesetom minutu solo akcijom je grešku Krička kaznio Veljko Simić

85. minut - GOOOOOOOOL 3:1 Radulović! Mladi fudbaler je rutinski pogodio

84. minut - Penal! Simić je oboren, kada je naleteo na Stevanovića, a najstrožu kaznu izvešće Andrija Radulović.

80. minut - Uneo je Veljko Simić dodatnu energiju domaćinu. Sada je dobro reagovao Tomane, ubacio je loptu u prostor, stiže Simić, ali samo da iznudi korner. Kostić je na vreme izleteo

77. minut - Bomba Vulića i odlična intervencija Kostića

65. minut - Gavrić je ponovo pokušao iz daljine, ali je izblokiran

58. minut - Novi pokušaj mladog Radulovića izblokirao je jedan fudbaler Radnika

50. minut - Zvezda ima terensku inicijativu, gol Radnika je pod opsadom

46. minut - Bomba Radulovića! Levonogi fudbaler Crvene zvezde Andrija Radulović oprobao je šut čim je kročio na teren. Momak rođen 2002. godine je šutirao, lopta je zamalo promašila okvir gola

46. minut - Utakmica je nastavljena

45. minut - Kraj prvog poluvremena

38. minut - GOOOOOOOOOL 2:1, Babić! Štoper Zvezde je posle centaršuta Gavrića usepeo da donese preokret timu trenera Dejana Stankovića

30. minut - GOOOOOOOL 1:1, Pankov! Odlično se posle kornera postavio Pankov dočekao centaršut Gavrića i pogodio za izjednačenje

28, minut - Zvezda ima inicijativu, ali je samopouzdanje gostiju posle gola veliko

24. minut - GOOOOOOOL 0:1 Makarić! Mitošević je poslao loptu sa nekih 22-23 metara udaljenosti, Makarić je ostao sam i savladao Borjana. Ispred je bio i Stamenković, ali on nije išao na tu loptu, iz drugog plana je uleteo Makarić i dobro se snašao pred golom domaćina

19. minut - Opasno je startovao Gajić na Dimitrića. Prilično sporna situacija. Zvezdin bek je išao otvorenim đonom, došlo je i do kontakta. Odmahnuo je rukom Šegrt. Čini se da je mogao da pokaže na belu tačku.

13. minut - Zvezda ima inicijativu, ali za sada bez stopostotnih šansi

5. minut - Prva šansa na meču viđena je nakon ubacivanja Garsije, ali Boaći nije uspeo da pronađe put do mreže gostiju

4. minut - Već na startu duela defanzivac crveno-belih Srđan Babić zadobio je neugodan udarac, nakon čega je morao van kako bi mu se ukazala pomoć. Na svu sreću Babić je prošao bez teže povrede i vratio se na teren

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Crvena zvezda: M. Borjan - M. Gajić, S. Babić, R. Pankov, M. Konatar - B. Jovičić, V. Nikolić, M. Garsija, Ž. Gavrić - R. Boaći, Tomane.