Serija A

SILNI MIHA: Bolonja na krilima Sorijana deklasirala Parmu

Fudbaleri Bolonje, koje trenira srpski stručnjak Siniša Mihajlović, su u drugom kolu Serije A, na domaćem terenu deklasirali Parmu sa 4:1.

Domaći su pitanje pobednika praktično rešili sa dva gola u prvom poluvremenu, a oba puta je precizan bio Roberto Sorijano, inače najbolji pojedinac ovog meča. Pitanje pobednika je rešeno u 56. minutu, kada se Sorijano našao u ulozi asistenta, a pogodio je Andreas Skov Olsen. U tim trenucima Siniša Mihajlović nije krio zadovoljstvo, međutim naljutio se samo 11 minuta kasnije, kada je njegov tim posle greške primio gol.

Ipak, pobeda Bolonje nije bila ugrožena, a tačka na meč stavljena je u 90. minutu, kada je brodolom Parme na "Renato Dal Ari" potvrdio Rodrigo Palasio.

Na taj način Bolonja je uspela da osvoji prva tri boda u novoj sezoni Serije A. Sa druge strane, Parma je doživela i drugi poraz i ostala je na začelju.