crno-bela PORODICA

PRE 75 GODINA ISPISANA JE ISTORIJA! Dan kada je FK Partizan odigrao svoju prvu utakmicu (FOTO)

Pre 75 godina, 4.10.1945. osnovano je Sportsko društvo Centralnog doma Jugoslovenske armije “Partizan”, a fudbalska sekcija bila je među pet prvoosnovanih. Posle dva dana 6. oktobra, fudbaleri Partizana su odigrali prvu utakmicu u svojoj istoriji protiv reprezentacije Zemuna i pobedili sa 4:2.

U 22. minutu, Zemunci su poveli sa 1:0, da bi u 41. minutu Silvester Šereš izjednačio rezultat. Isti igrač ubrzo postiže drugi gol i dovodi Partizan u vodstvo od 2:1. Na početku drugog poluvremena, Matekalo povećava rezultat na 3:1, a u 61. minutu Rupnik postiže četvrti gol za naš tim. Pred kraj utakmice, selekcija Zemuna je postigla gol i time je postavljen konačan rezultat, 4:2 za Partizan. Utakmicu je korektno sudio arbitar Mitrović.

Prvu utakmicu Partizan je odigrao u sastavu: Čulik – Čolić, Beleslin – Čajkovski, Đurđević (Švaljek), Atanacković – Šereš (Mihajlović), Palfi, Rupnik, Božović, Matekalo.