sjajna partija obradovićeve ekipe

PRVA POBEDA ZVEZDE U NOVOJ SEZONI EVROLIGE! Crveno-beli na krilima Lojda ubedljivi u Pioniru protiv šampiona Španije! FOTO

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu Baskoniju sa 90:73 (23:16, 13:15, 29:18, 25:24), u utakmici drugog kola Evrolige.

Košarka
> 21:28h

Zvezdu je do pobede predvodio Džordan Lojd sa 30 poena i šest skokova, a Marko Simonović postigao je 16 poena. Kori Volden dodao je devet poena, Ognjen Kuzmić osam poena uz osam skokova, a Lengston Hol sedam poena i 11 asistencija.

U španskom timu najefikasniji je bio Rokas Gidraitis sa 26 poena. Luka Vildoza dodao je 13, a Akile Polonara 10 poena i četiri skoka.

Zvezda i Baskonija sada imaju po pobedu i poraz.

U trećem kolu Zvezda će u utorak igrati na svom terenu protiv Žalgirisa, a Baskonija će dočekati Zenit iz Sankt Peterburga.

Ranije danas Zenit je na svom terenu pobedio Barselonu sa 74:70 (16:19, 19:19, 19:17, 20:15).

ČETVRTA ČETVRTINA:

90:73 - Kraj!

40. minut - 88:68 - Trojka Lojda pa Gedraitisa.

39. minut - 85:65 - Zvzeda čuva prednost.

38. minut - 83:62 - Simonović uvećava prednost svoje ekipe sa penala.

37. minut - 81:61 - Četvrta trojka Simonovića i najveća prednost Zvezde na meču.

36. minut - 78:60 - Lojd nastvlja da dominira pod oba obruča. Sjajna partija Zvezdinog pleja!

34. minut - 74:57 - 25 poen Lojda večeras koji je nezaustavljiv.

32. minut - 70:54 - Zvezda čuva prednost.

32. minut - 68:52 - Pogodio je Lojd tri penala, a onda i Gedraitis na drugoj strani.

Utakmica je nastavljena.

31. minut - Prekid i duža pauza zbog problema sa semaforom!

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 65:49 - Jagodić-Kuridža pogađa uz zvuk sirene za kraj trećeg kvartala.

29. minut - 62:48 - Pogodio je Lojd uz faul, a onda je dobio tehničku zbog prigovora.

28. minut - 60:48 - Treći faul u nadapu zaredom za Zvezdu. Sudija goste vraća u meč.

28. minut - 60:46 - Trojka Hola.

27. minut - 60:43 - Pogađa Jagodić-Kuridža sa niskog posta.

26. minut - 56:41 - Posle nove trojke Simonovića, pogodio je Gedratis na drugoj strani.

25. minut - 53:38 - Trojka Simonovića, druga na meču.

24. minut - 50:36 - Posle trojke Valdoze pogađa n a drugoj strani ponovo Lojd.

24. minut - 47:33 - Trojka Simonovića.

23. minut - 44:31 - Pogodio je Lojd sva tri penala pošto je bio fauliran na šutu za tri. Najveća prednost Zvezde na meču.

22. minut - 41:31 - Trojka Lojda, raste prednost Zvezde.

21. minut - 38:31 - Pogodio je Kuzmić uz zvuk sirene prve poene u nastavku.

DRUGA ČETVRTINA:

Lojd je promašio šut uz zvuk sirene za kraj prvog poluvremena.

20. minut - 36:31 - Novi poeni Polonare, tajm-aut Obradović.

19. minut - 36:29 - Trojka Hola!

18. minut - 33:29 - Mini serijom gosti smanjuj zaostatak.

16. minut - 33:25 - Lazićevi prvi poeni na meču, pogodio je sa poludistance.

15. minut - 31:23 - Trojka Voldena, tajm aut Ivanović.

15. minut - 28:23 - Lojd trojkom prekida seriju gostiju.

14. minut - 25:23 - Henri pogađa sa poludistance.

13. minut - 25:21 - Gosti pogađaju posle nekoliko pokušaja i skokova u napadu, tajm-aut Obradović.

12. minut - 25:19 - Kuzmić ubacuje prve poene za Zvezdu u drugoj četvrtini.

11. minut - 23:19 - Gedraitis trojkom otvara drugi kvartal.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 23:16 - Hol pogađa uz zvuk sirene na kraju prvog kvartala.

10. miunt - 19:14 - Trojka Vildoze, gosti se vraćaju.

9. minut - 19:11 - Trojka Dobrića, tajm-aut Duško Ivanović.

8. minut - 16:11 - Trojka Rita.

8. minut - 13:11 - Mini serija Voldena od kako je ušao u igru.

6. minut - 9:9 - Polonara polaganjem donosi egal na meču.

5. minut - 9:4 - Lojd pogađa sa poludistance, njegov 5 poen na meču.

3. minut - 7:2 - Gosti sa penala ubacuju svoje prve penale. Sjajan start meča za crveno-bele

2. minut - 5:0 - Simonić pogađa iz kontre.

1. minut - 3:0 - Prvi koš na meču ubacuje Lojd uz zvuk sirene.

1. minut - Utakmica je počela!

Crveno-beli u hali "Aleksandar Nikolić" dočekuju španskog šampiona, a utakmica se igra bez prisustva publike i medija.

Posle poraza od Fenerbahčea na startu takmičenja, ekipa Saše Obradovića pokušaće da na domaćem terenu dođe do prvog trijumfa u najjačem klupskom takmičenju u Evropi.

"Šampion ACB lige, ekipa koja je sigurno i pojačanu odnosu na prošlu sezonu u kojoj su osvojili titulu. Na svakoj poziciji imaju iskustvo i kvalitet, po dva odlična igrača na svakoj poziciji. Imaju veliku čvrstinu, mogućnost da kombinuju na pozicijama, dobre šutere, odlično trče. Imaju pleja koji sve to kontroliše. Baskonija je još veći izazov nego Fenerbahče sa kojim smo igrali na startu sezone. Nismo dobro odigrali taj meč, pod utiskom starta sezone, duge pauze uz nedostatak tih teših i većih utakmica u tom periodu. Sada polako treba da ulazimo u takmičarski ritam na najvišem nivou, i pokušamo da dobijemo što više utakmica", rekao je Obradović.

Košarkaš Zvezde Džordan Lojd rekao je da se ekipa sa optimizmom dočekuje večerašnji susret.

"Veoma pozitivni očekujemo utakmicu sa Baskonijom. Sjajan tim, odlični napadači, šuteri, u tom meču biće vrlo važno da zaustavimo njihove najvažnije igrače. Mi smo tim koji je okrenut čvrstoj odbrani. Moramo da budemo fokusirani, opušteni i da igramo našu igru i onda verujem da imamo šansu" rekao je Lojd.