SERIJA A

MIHA I BOLONJA SRUŠILI KALJARI: Preokret za četiri minuta

Fudbaleri Bolonje savladali su na svom terenu Kaljari sa 3:2 u okviru šestog kola italijanske Serije A.

Poveli su gosti sa Sardinije već u 15. minutu kada je Žoao Pedro pogodio na asistenciju Sotila.

Uspela je ekipa srpskog trenera Siniše Mihajlovića da izjednači pre odlaska na odmor, Musa Barou je lepim golom krunisao brzu kontru domaće ekipe u finišu prvog dela meča.

Već u drugom minutu drugog poluvremena Đovani Simeone je vratio Kaljariju prednost, da bi nakon toga usledio potpuni preokret.

U razmaku od tek četiri minuta, Bolonja je uspela da preokrene rezultat. Prvo je Roberto Sorijano preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora zatresao mrežu Kranja u 52. minutu, da bi nakon toga Barou uputio sjajan šut u neodbranjivi deo mreže iskosa da leve strane i po drugi put savladao golmana Kaljarija.

Bolonja se nakon šest odigranih mečeva nalazi na 14. mestu Serije A sa šest osvojenih bodova, dok je Kaljari 12. sa bodom više.