BUNDESLIGA

VELIKE MUKE ZA FAVORITE: Minimalac Bajerna i Lajpciga, Ajntrahtu samo bod, Jović ušao sa klupe! VIDEO

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su večeras u gostima ekipu Augsburga sa 1:0, u utakmici 17. kola nemačke Bundeslige.

Jedini gol na meču, vredan tri boda, postigao je Robert Levandovski u 13. minutu iz jedanaesterca. Augsburg je u 76. minutu imao veliku šansu da stigne do izjednačenja, ali Alfred Finbogason nije bio siguran sa bele tačke.

Bajern je prvi na tabeli sa 39 bodova, ima četiri boda više od Lajpciga koji je večeras, takodje sa 1:0, slavio protiv Union Berlina na svom terenu.

Pobedu Lajpcigu doneo je Emil Forsberg u 70. minutu.

Ekipa Volfsburga je i dalje 12. tim šampionata sa 19 bodova, dok je Union Berlin šesti sa 28 osvojenih bodova.

Arminija Bilefeld je kao domaćin pobedila Štutgart sa 3:0. Strelci za Arminiju bili su Fabijan Klos u 27, Mark-Oliver Kempf koji je postigao autogol u 47. i Ricu Doan u 86. minutu.

Arminija je 15. na tabeli sa 17 bodova, dok je Štutgart upisao 22 boda i zauzima deseto mesto.

Fudbaleri Frajburga i Ajntrahta odigrali su nerešeno 2:2.

Amin Junes je u šestom minutu doneo prednost Ajntrahtu, ali je Frajburg golovima Rolanda Šalaja u 32. i Nilsa Petersena u 63. minutu preokrenuo rezultat. Konačnih 2:2 autogolom je postavio Kevin Šloterbek u 76. minutu.

Srpski fudbaler Luka Jović igrao je za Ajntraht od 67. minuta.

Ajntraht je osmi na tabeli sa 27 bodova, dok je Frajburg deveti sa tri boda manje.