Superliga Srbije

PREOKRET ČUKARIČKOG: Spartak slavio na Čairu, Novi Pazar ubedljiv

Fudbaleri subotičkog Spartaka pobedili su u Nišu ekipu Radničkog sa 1:0, u utakmici 24. kola Super lige Srbije.

Pobedu Spartaku doneo je Noboru Šimura golom u 82. minutu.

Spartak je, posle dva vezana poraza, upisao 12. trijumf u šampionatu i sada je peti na tabeli sa 40 bodova, dok je Radnički pao na deveto mesto sa šest bodova manje.

Pobedu u gostima zabeležio je i Čukarički, koji je posle preokreta slavio protiv Bačke sa 2:1.

Bačka je povela u 53. minutu pogotkom Nikole Ašćerića, ali je Čukarički preokrenuo rezultat golovima Veljka Birmančevića u 72. i Stefana Šapića u 85. minutu.

Tim sa Banovg brda je četvrti na tabeli sa 48 bodova, dok je Bačka poslednja sa samo 14 bodova.

Fudbaleri Novog Pazara su na svom terenu pobedili Mačvu sa ubedljivih 4:0. Strelci za pobednički tim bili su Abdulaj Sise u osmom, Petar Gigić u desetom, Almir Aganspahić u 33. i Uroš Blagojević u 59. minutu.

Novi Pazar je i dalje 14. na tabeli sa 27 bodova, dok je Mačva pretposlednja sa 17 bodova.

Fudbaleri Radnika pobedili su na domaćem terenu ekipu Javora sa 2:0, golovima Uroš Milovanovića i Nemanje Subotića. Radnik je sada osmi na tabeli sa 35 bodova, dok je Javor na 12. poziciji sa 28 bodova.